Zynga może wkrótce wejść na giełdę

Zynga to największy producent gier społecznościowych. Wyceniana jest wyżej niż wielu największych producentów gier tradycyjnych. Tak jak liczne firmy związane z branżą internetową nie wydała jeszcze swoich akcji do obrotu publicznego. Podobno już w najbliższej przyszłości może się to zmienić.

Serwis AllThingsD.com poinformował, że producent gier społecznościowych Zynga przygotowuje się do wejścia na giełdę. Podobno wniosek do amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd może zostać złożony jeszcze w tym tygodniu. Takie podejście jest zrozumiałe w związku z niedawny sukcesem pierwszej ofert publicznej LinkedIn.

Inwestorzy od dłuższego czasu czekali, by Zynga weszła na giełdę. Jest ona jednym z największych graczy w branży internetowej i osiąga doskonałe wyniki finansowe. W ostatniej rundzie inwestycyjnej producent gier społecznościowych zgromadził 500 mln dol. i został wyceniony na 10 mld.

Zynga jest największym producentem gier społecznościowych na świecie. Jakiś czas temu podała, że posiada 275 mln aktywnych użytkowników. Wśród jej największych hitów są FarmVille, CityVille i Mafia Wars dostępne przede wszystkim w serwisie Facebook. Firma zarabia sprzedając w grach wirtualne przedmioty za realne pieniądze. W zeszłym roku Zynga miała 850 mln przychodu i 400 mln zysku.

Niedawno informowaliśmy też, że Zynga kupiła innego dewelopera gier, studio DNA Games.