Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Zwolniony z powodu P2P

Kim jest Alex Haffn? Przeciętnym, raczej typowym użytkownikiem komputera i Internetu. Co zrobił? Wypowiedział się publicznie w sprawie Grokstera. Co się z nim stało? Został zwolniony z pracy. Dlaczego? Bo jego obecność w Tribal Group może wpływać niekorzystnie na wizerunek firmy, kiedy ta będzie się starać o rządowe kontrakty.

A zakończonym niedawno procesie Grokstera pisaliśmy w artykule "Przegrana Grokstera = koniec ery P2P?". Okazuje się jednak, że sprawa ciągle zbiera swoje żniwo.

Alex Haffn znany jest tylko nielicznym. W marcu bieżącego roku MPAA podała go do sądu w związku z prowadzoną przez niego witryną DVDR-Core, na której znajdowały się m.in. odsyłacze do nielegalnie skopiowanych filmów rozpowszechnianych przy pomocy BitTorrenta. Z utrzymywania strony Haffn zresztą zrezygnował z własnej woli cztery miesiące wcześniej...

Jego nazwisko jednak stało się na tyle znane, że dziennikarze BBC postanowili zaprosić go do swojego programu, w którym poruszano sprawę P2P w kontekście zakończonego procesu Grokstera. Następnego dnia po wystąpieniu dowiedział się, że właśnie zasilił grono bezrobotnych.

Przedstawiciel Tribal Group twierdzi, że zwolnienie stanowi przemyślaną decyzję. Obecność Haffna w połączeniu z jego negatywnym nastawieniem do idei chronienia własności intelektualnej może szkodzić wizerunkowi firmy.

Tymczasem Haffn nie ma zamiaru się poddawać. Nie przyjął odprawy i planuje podać byłego pracodawcę do sądu.