Zmiany w Dellu

Zaledwie w tydzień po ogłoszeniu zwycięstwa w cenowej wojnie na rynku PC, Della opuszcza jeden z autorów sukcesu.

Tom Meredith odpowiadał w Dellu za rozwój oraz strategię firmy. Według informacji pochodzących od rzecznika firmy Tom Meredith z własnej woli opuści stanowisko do końca sierpnia br. To druga tak znacząca zmiana w składzie zarządu spółki w ostatnim czasie. W marcu Carla Everetta, kierującego działem komputerów osobistych dla firm, notebooków oraz stacji roboczych, zastąpił dla Della Jeff Clarke.

Tom Meredith był głównym architektem strategii agresywnego wzrostu firmy. Kiedy jesienią ub.r. rozpoczęły się kłopoty na rynku PC, podjął decyzję o redukcji kosztów w celu utrzymania pozycji rynkowej Dell. W ubiegłym tygodniu zdążył jeszcze zapowiedzieć obcięcie 4000 etatów, głównie poprzez łączenie oraz likwidację nierentownych oddziałów firmy. Jakkolwiek Dellowi nie udało się prognoz dochodów firmy, to zmiany organizacyjne przyniosły efekt i Dell wyprzedził pod względem produkcji PC-tów Compaq Computer w I kwartale br.

Dell odnotował także wzrost sprzedaży swoich produktów na rynkach azjatyckich - w czwartym kwartale ub.r. dostarczył o 52% komputerów osobistych więcej niż rok wcześniej. Zwolennikiem silnego zaangażowania na tamtejszym rynku był właśnie Tom Meredith.

<i>Źródło: CNET.com</i>