Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Zmasowany atak na Linuksa

Nieznani jak dotąd hakerzy zaatakowali komputery Uniwersytetu Stanford (Kalifornia), pracujące pod kontrolą systemów Linux i Solaris.

Przedstawiciele uczelni nie poinformowali na razie, ile dokładnie maszyn zaatakowano. Wiadomo, że celem ataku były komputery sieci uniwersyteckiej, służące m.in. do prowadzenia badań naukowych - wśród zaatakowanych maszyn znalazły się m.in. komputery wykorzystywane w projekcie TeraGrid (sponsorowanym przez amerykańską National Science Foundation). O ataku poinformowała grupa ITSS (Information Technology Systems and Services) z uniwersytetu w Stanford. Hakerzy z premedytacją zaatakowali nie sam system, ale maszyny wielu ośrodków badawczych i znanego nie tylko w USA, uniwersyteckiego centrum komputerowego.

Jak na razie wiadomo jedynie tyle, że hakerzy uzyskali dostęp do nieuprzywilejowanego konta 'gościa', po czym za pomocą snifferów przechwycili hasła i złamali je. Do przeprowadzenia ataku wykorzystano również "dziury" w udostępnianych przez ośrodek usługach sieciowych.

Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo sieci Uniwersytetu Stanford jak na razie odmawiają kometarzy. Jedyne co wiadomo, to że "prowadzone jest śledztwo" w tej sprawie.