Zielona Góra: kolejny oszust internetowy aresztowany

W Zielonej Górze zatrzymano 36-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa internetowe na szkodę kilkuset osób z całej Polski. "Pomysłowy" biznesmen założył sklep internetowy zajmujący się sprzedażą wysokiej klasy telewizorów. Problem w tym, że jego klienci nigdy nie otrzymali zamówionego towaru...

36-letni mężczyzna założył sklep internetowy zajmujący się sprzedażą wysokiej klasy telewizorów. Zadbał również o dobre imię swojej firmy sprzedając na początku działalności kilka urządzeń w bardzo atrakcyjnych cenach oraz zapewniając sobie sporo pozytywnych komentarzy - ich autorami były podstawione osoby.

Na przełomie listopada i grudnia podejrzany - Damian O. - zorganizował wielką obniżkę cen. Skusiło się na nią kilkaset osób z całej Polski, które chętnie przelały za zakupiony po tak okazyjnej cenie sprzęt (średnio) 3-4 tysiące złotych na konto sklepu. Niestety wybrany telewizor nigdy nie trafił do ich rąk.

Pierwsze powiadomienia o oszustwie zielonogórska policja otrzymała W ostatnim tygodniu. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania podejrzanego, którego udało się w ostatniej chwili (Damian O. był już spakowany i szykował się do wyjazdu w inny rejon kraju) zatrzymać w wynajętym mieszkaniu w Zielonej Górze.

Policjanci ustalili, że Damian O. oszukał w sumie ponad 300 osób z całego kraju i wyłudził dodatkowo towary z kilku zielonogórskich hurtowni - w sumie udało mu się zagarnąć blisko 600 tysięcy złotych.

Mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Może ona zostać zwiększona, ponieważ działał on w warunkach recydywy oraz w przerwie w odbywaniu kary.