Zdrowie i nowa jedynka w Gazeta.pl

Portal uruchomił serwis Zdrowie. Gazeta.pl przedstawiła także efekty prac nad nową wersją strony głównej portalu. Robocza propozycja została udostępniona użytkownikom Gazety.pl.

Serwis Zdrowie powstał m.in. we współpracy z MediMedia International, wydawcą systemu informacji o lekach Pharmindex. MediMedia przygotowało dział „Przewodnik po zdrowiu”, poświęcony powszechnym dolegliwościom i sposobom ich leczenia. W serwisie znajdzie się również m.in. działy „Pytania do specjalistów” (zawierający forum z lekarzami), o zdrowym stylu życia, walce z uzależnieniami, ciąży i wychowywaniu dzieci.

Portal przedstawił także propozycję nowej strony głównej portalu. Nowa wersja „jedynki” Gazeta.pl jest na razie dostępna pod adresemhttp://www2.gazeta.pl/start/. Według informacji przedstawicieli portalu ma ona zastąpić dotychczasową stronę główną prawdopodobnie jeszcze dzisiaj.

To kolejny z głównych portalowych graczy który zdecydował się na "zmianę szat". W lutym br. po szesnastu miesiącach od poprzedniej modyfikacji stronę główna zmieniła Wirtualna Polska, w jej ślady poszedł także niedługo potem Onet.pl. Gazeta.pl uwypukliła w nowym projekcie m.in. serwis Usenet-owy, forum i pocztę. W komentarzach na forum użytkownicy portalu dostrzegli też m.in. że stało się to kosztem "bardziej schowanych" obecnie wiadomości.