Zdążyć przed Google: polskie Street View od Pkt.pl

Dostępna jest pilotażowa, opracowana przez Pkt.pl wersja usługi panoramicznych zdjęć i wizualizacji punktów usługowych zlokalizowanych w polskich miastach. Projekt, przez niektórych postrzegany jako konkurencja dla Google Street View, nazywa się Wirtualny Spacer i ma przede wszystkim poszerzyć reklamową ofertę dla klientów Pkt.pl.

Zdążyć przed Google: polskie Street View od Pkt.pl
Polskie Książki Telefoniczne, wydawca książek telefonicznych oraz właściciel internetowej wyszukiwarki firm i instytucji Pkt.pl uruchomił projekt o nazwie Wirtualny Spacer dostępny pod adresemhttp://spacer.pkt.pl .

Nowa funkcjonalność Pkt.pl zapowiedziana podczas majowej konferencji Internet 2k9 w prezentacji pt. "Innowacyjność zarezerwowana dla portali? - biznes Yellow Pages i jego obecność w internecie, case study na przykładzie www.pkt.pl", dostępna jest już w wersji pilotażowej.

Wirtualny Spacer umożliwiający nawigację po centrach handlowych oraz głównych ulicach polskich miast w technice zdjęć panoramicznych 360° stanowić ma uzupełnienie reklamowej oferty dla firm z bazy pkt.pl.

Innowacja, którą uruchamiamy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wyznacza zupełnie nowy kierunek działań reklamowych. Ofertę kierujemy do właścieli ciekawych miejsc: hoteli, restauracji, sklepów, galerii handlowych i atrakcji turystycznych, którzy będą mogli w niestandardowy sposób zareklamować swój biznes w aplikacji Wirtualny Spacer - powiedziała w rozmowie z Internet Standard Ewa Kasiak, dyrektor Działu Internetu pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne.

Zdążyć przed Google: polskie Street View od Pkt.pl
Usługa daje możliwość pokazania użytkownikom internetu wyglądu sklepów i ich oferty. Ponadto, dzięki nowemu narzędziu, firmy uzyskują szansę wizualnej prezentacji swojego biznesu za pomocą obrazu. Tym samym, informacja handlowa dociera do klienta końcowego, który nie wychodząc z domu może porównać oferty sklepów czy wybrać restaurację - dodaje Ewa Kasiak.

W Wirtualny Spacer udać się można narazie jedynie we Wrocławiu i zwiedzić w ten sposób Stary Rynek wraz z przyległymi ulicami oraz Galerię Dominikańską.

Zdążyć przed Google: polskie Street View od Pkt.pl

Wirtualny Spacer po wrocławskich restauracjach