Zarzuty wobec QXL Poland

Spór pomiędzy operatorem serwisu Allegro.pl, spółką QXL Poland, a jej byłym głównym udziałowcem, wkroczył w kolejną fazę. Poznańska prokuratura wstępnie postawiła zarzuty członkowi zarządu QXL Poland w związku z niekorzystnym rozporządzeniem mieniem spółki QXL Ricardo.

Spór pomiędzy udziałowcami Allegro toczy się od początku 2003 r. W marcu brytyjska spółka wywalczyła podobną do tej z początku listopada decyzję sądu. QXL Ricardo domaga się od sądu uznania zarzutów "nielegalnego przejęciu aktywów w spółce zarządzającej serwisem Allegro.pl" poprzez wprowadzanie do społki nowego udziałowca - firmy NIAA.

QXL Poland podtrzymuje swoje stanowisko - ..Podniesienie kapitału było niezbędne, aby sprostać wymogom polskiego prawa handlowego, a jednocześnie uratowało Allegro.pl od powolnego znikania z rynku.(...)". Kondycja finansowa notującej straty spółki QXL Ricardo od początku sprawy jest jednym z głównych argumentów zarządu QXL Poland.

Jak już informowaliśmy w połowie października QXL Ricardo uruchomiło wraz z firmą JTC nowy serwis aukcyjny o nazwie Aukcje24.pl, który powstał na bazie dawnej platformy Adico.pl prowadzonej przez firmę z Siemianowic Śląskich. "(...)W Polsce QXL Ricardo rozpoczęło działalność konkurencyjną wobec Allegro.pl świadcząc w ten sposób o zamiarze osłabienia spółki, w której jest udziałowcem.(...) - utrzymuje QXL Poland.