Zanox Group rozrasta się o nowe rynki

Zanox Group przejęła działającą na rynku Wielkiej Brytanii sieć afiliacyjną firmy Digital Window.

Zanox stał się jednocześnie właścicielem spółki zależnej od Digital Window czyli działającej na rynkach skandynawskich i holenderskich buy.at.

Łączne przychody zanox, Digital Window oraz buy.at w 2009 r. wyniosły 323 mln euro. Druga co do wielkości sieć, Trade Doubler osiągnęła przychody na poziomie 284 milionów euro, czyli o 13% niższe.

- Po przejęciu Digital Window grupa zanox będzie największą firmą na rynku marketingu efektywnościowego w Wielkiej Brytanii. Umocni to naszą wiodącą pozycję w Europie - mówi Philipp Justus CEO zanox.

Baza międzynarodowych klientów zanox powiększy się z 1300 dotychczasowych do 2000.

- Również Polska skorzysta na tej współpracy. Polscy klienci będą mogli sprzedawać swoje produkty i usługi w Wielkiej Brytanii, a brytyjscy reklamodawcy promować się na polskim rynku - uważa Alexander Kudlich Regional Manager APAC and CEE, odpowiedzialny m.in. za polski oddział zanox. - Naszymi klientami są m.in. Netia, PKO, Orange, PLL LOT. Dzięki kolejnym inwestycjom i wsparciu naszych właścicieli Axel Springer i PubliGroupe będziemy mogli umacniać naszą pozycję w Polsce - dodaje Alexander Kudlich.

W zależności od lokalnych uwarunkowań rynkowych, zanox będzie obecny na rynkach pod marką własną lub parterów. W części kontynentalnej Europy, włączając skandynawskich i holenderskich klientów buy.at, sieć będzie działać pod szyldem zanox. W Wielkiej Brytanii aktywny będzie pod nazwami Affiliate Window i buy.at. Dlatego też w przyszłości klienci zanox z tego kraju będą obsługiwani przez Affiliate Window. Czwarta marka w grupie zanox, agencja marketingu afiliacyjnego eprofessional, będzie kontynuować działalność głównie w krajach niemieckojęzycznych.

W jakich okolicznościach doszło do przejęcia? Udziałowcami zarówno w Digital Window jak i zanox są firmy Axel Springer oraz PubliGroupe. Firmy te przeniosły większość udziałów Digital Window do swojej spółki zależnej zanox.