Zamieściła zdjęcia na Facebooku i straciła zasiłek

Cierpiąca z powodu depresji Nathalie Blanchard nie będzie miło wspominać dnia, w którym zamieściła na Facebooku zdjęcia z letniej imprezy z przyjaciółmi. Po tym, jak znalazł je agent firmy, w której była ubezpieczona uznano, że jest zdrowa i wstrzymano jej wypłatę zasiłku.

Pracująca w kanadyjskim oddziale IBM Nathalie Blanchard ze względu na ciężką depresję poszła na zwolnienie w lutym 2008 roku. Świadczenia zdrowotne w okresie zwolnienia wypłacał jej ubezpieczyciel - firma Manulife. Latem zdecydowała się wyjechać na wakacje. Zdjęcia zrobione podczas podczas wypoczynku zamieściła na Facebooku. Tam wypatrzył je agent pracujący dla Manulife. Firma uznała, że zdjęcia przedstawiające dobrze bawiącą się Blanchard świadczą o tym, że kobieta nie jest chora. W konsekwencji Manulife wstrzymała jej wypłatę comiesięcznych świadczeń.

W kanadyjskiej prasie, opisującej przypadek Blanchard, przytoczono jej wypowiedź, w której stwierdziła, że nie żałuje zamieszczenia zdjęć na Facebooku i uważa, że orzekanie o tym, czy jest chora czy nie na podstawie zdjęć, źle świadczy o firmie ubezpieczeniowej. Dodała też, że nie zamierza zamieszczać na Facebooku nowych zdjęć, na których płacze z powodu decyzji jaką podjął jej ubezpieczyciel.

Prawnik Blanchard skierował sprawę do sądu, żądając odszkodowania dla swojej klientki w wysokości 275 tys. dolarów.