Zalando testuje usługę darmowego zwrotu kurierem

Niemiecki sklep internetowy Zalando testuje nową usługę - możliwość darmowego zwrotu towaru za pośrednictwem kuriera. Program pilotażowy odbywa się w kilku miastach Niemiec oraz Wiedniu.

Klienci Zalando mogą jak na razie zwracać zamówiony towar drogą pocztową. Nowe rozwiązanie ma znacznie ułatwić im życie - po przesyłkę będzie zgłaszać się kurier. Będą możliwe dwie opcje spotkania. Pierwsza - umówienie się na spotkanie pomiędzy godziną 19 a 21 - jest możliwe ustalenie terminu do pięciu dni naprzód. Druga - pomiędzy 8 a 19, a kurier ma pojawić się maksymalnie w 90 minut od wezwania. W obydwu przypadkach nie są wymagane żadne koszty ze strony klienta - całość opłat pokrywa Zalando.

Zalando testuje usługę darmowego zwrotu kurierem

Do programu pilotażowego zostały zatrudnione niemieckie firmy: kurierska Liefery oraz serwis logistyczny Hermes. Możliwość zwrotu towaru w nowy sposób dostępna jest od poniedziałku do soboty. Jak podało Zalando, tego typu rozwiązanie jest już testowane w niemieckich miastach (Kolonia, Berlin i Dusseldorf) i stolicy Austrii, gdzie wypada bardzo pozytywnie.