Zakupy pod kontrolą

America Online zamierza wprowadzić nową, internetową usługę w ramach Programu Kart Kredytowych dla młodych ludzi, pozwalającego rodzicom na kontrolowanie licznych wydatków swoich dzieci. Usługa będzie dostępna wraz z nowym oprogramowaniem AOL 9.0.

Program przygotowany dla nastolatków przez AOL, dostarcza użytkownikom karty typu prepaid, które można wielokrotnie uzupełniać. Za ich posiadanie nie pobierane są żadne opłaty. Karty oferowane są na mocy współpracy AOL z Visa U.S.A.

Użytkownicy, którzy się zarejestrują, otrzymają Visa Buxx Cash Card, wyglądem przypominającą zwykłą kartę Visa. Będzie z niej można skorzystać zarówno przy płaceniu za zakupy, jak i wypłacaniu pieniędzy z bankomatu. Stan konta karty zależny jest od wpłaty, jakiej dokonają rodzice. Oni też będą mieli dostęp online do historii transakcji dokonanych przez swoje pociechy.

AOL zaznacza, że ten pomysł jest doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą nauczyć swoje dzieci rozsądnego wydawania i zarządzania gotówką. Rozwiązanie AOL jest też doskonałym sposobem na zwabienie młodych ludzi do robienia zakupów w sklepach firmy.

Jak wskazują badania Jupiter Research i Teenage Research Unlimited nastolatkowie wydają w tygodniu średnio 101 USD na zakupy online.