Zakaz sprzedaży leków przez internet

Inspekcja farmaceutyczna zakazała działalności internetowej aptece DomZdrowia.pl. Jednak działa ona nadal wykorzystując luki w polskim i unijnym ustawodawstwie, pisze Puls Biznesu.

DomZdrowia.pl, który reklamuje się jako pierwsza polska apteka internetowa, musi przestać handlować lekarstwami za pośrednictwem internetu. Tak stwierdził Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Krakowie. Jak donosi Puls Biznesu, Inspektorat nie nakazał jednak zamknięcia spółki.

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje zapisy w nowym prawie farmaceutcznym, które pozwolą na sprzedaż leków przez internet od stycznia przyszłego roku, pisze Puls Biznesu.

Firma DomZdrowia.pl zajmowała się sprzedażą kosmetyków i leków bez recepty. Od niedawna rozpoczęła sprzedaż farmaceutyków na receptę. 49,57% udziałów w spółce ma fundusz technologiczny MCI Management SA.

Spółka DomZdrowia.pl szacuje, że rynek leków na receptę wynosi w Polsce 15 mld zł. Według spółki sprzedaż internetowa może sięgnąć 1% - 3% rynku, m.in. dzięki niższym o 10% - 15% cenom.

Więcej o DomZdrowia.pl:

Na ile może liczyć internetowa apteka?