Zakaz gier online po północy

Rząd Korei Południowej jest bliski uchwalenia ustawy, która prawnie zabroni dzieciom grania online w nocy. Godzina policyjna ma obowiązywać od północy do szóstej rano.

Pomysł taki zrodził się w związku z tym, że dzieci i młodzież w wieku szkolnym przychodzą na zajęcia niewyspane z powodu całonocnego grania. W takim stanie nie mogą właściwie funkcjonować na lekcjach, co zaburza proces edukacji.

The Next Web podaje, że projekt ustawy zwanej zakazem Kopciuszka może pojawić się w południowokoreańskim parlamencie jeszcze w tym miesiącu. Wszyscy gracze poniżej 16 roku życia będą musieli stosować się do wymogów ustawy.

Odcinanie dostępu do gier online będzie zadaniem dostawców usług internetowych. Rząd zastanawia się także, czy nie należałoby wyznaczyć młodym graczom limitu godzin, które mogą spędzać przed ekranem.

Korea Południowa jest jednym z najbardziej zinternetyzowanych krajów na świecie. Mieszka tam także mnóstwo graczy. Hobby często przeradza się jednak w uzależnienie. Nowa ustawa ma walczyć z uzależnieniem od gier i wynikającymi z niego patologiami.