Z MySpace korzystają głównie... dorośli

ComScore opublikował dane dotyczące popularności serwisów społecznościowych w Stanach Zjednoczonych, wśród poszczególnych grup wiekowych. Zdaniem firmy badawczej MySpace, podobnie jak inne tego typu serwisy, ma najwięcej użytkowników wśród osób starszych niż 35 lat.

Wyniki są dość zaskakujące. Panowało powszechne przekonanie, że serwisy takie jak MySpace są domeną nastolatków. Tymczasem użytkownicy MySpace.com w wieku 12-24 lata stanowią 30% wszystkich a mający więcej niż 35 lat aż 51,6%.

Jak pisze comScore, wraz z rosnącą popularnością MySpace.com starzeją się jego użytkownicy.

Z MySpace korzystają głównie... dorośli

Osoby powyżej 35 roku są też największą grupą użytkowników wśród innych popularnych w USA serwisów społecznościowych: Facebook.com, Friendster.com i Xanga.com.

Wyniki badania comScore są na tyle interesujące, że autorzy bloga GigaOM zadzwonili do Fox Interactive, by dowiedzieć się, czy pokrywają się one z wewnętrznymi danymi MySpace.com. Okazało się, że tak.

Tymczasem Brad Greenspan, założyciel firmy Intermix, która stworzyła MySpace.com chce, by wszczęto śledztwo w sprawie tegorocznego zakupu serwisu przez News Corporation. Uważa on, że akcjonariusze zostali oszukani, gdyż cena 580 mln USD za MySpace.com była stanowczo za niska. Jako dowód podaje wyniki finansowe firmy z lat 2003-2005, które mówią o ponad 1000% wzroście przychodów.

Greenspan, który był od początku przeciwnikiem przejęcia, twierdzi, że serwis powinien zostać sprzedany za 1 - 2 mld USD, a obecnie jest wart nawet 20 mld USD. Brad Greenspan stworzył specjalną stronę WWW, na której żąda uwolnienia MySpace.com. Przedstawiciele News Corporation uważają, że cena MySpace.com była uczciwa, przypominając jak wiele pojawiało się komentarzy na temat wysokiego ryzyka inwestycji.

W 2005 roku Greenspan został oskarżony przez prokuratora generalnego Nowego Jorku o dystrybucję oprogramowania typu spyware. Musiał zapłacić 750 tys. USD kary.