YouTube przyśpiesza dzięki Google Instant

Pisaliśmy niedawno o nowej usłudze Google Instant, nazywanej też dynamicznym wyszukiwaniem. Okazuje się, że pomysł Google wykorzystali już młodzi programiści, którzy opracowali nieoficjalne serwisy typu YouTube Instant. Usługa rozpoczyna wyświetlanie klipu w trakcie pisania i zmienia wyniki zgodnie z kolejną wpisaną frazą.

Feross Aboukhadijeh, student informatyki z Uniwersytetu Stanfordzkiego, opracował YouTube Instant - nieoficjalny serwis, który działa w oparciu o mechanizm Google Instant.

Przykładowo, kiedy zaczniemy wpisywać frazę Jean-Claude Van Damme, stronka już przy jean-cl wyświetli na ekranie finałową walkę z popularnego filmu "Kickboxer" i pięć dodatkowych propozycji. W mini-serwisie wyświetli się również ścieżka do umieszczenia wideo na własnej stronie i link do wybranej strony w YT Instant. Autor pochwalił się, że strona przyniosła milion wejść w ciągu 10 dni działalności.

To samo hasło wypróbowaliśmy też w drugim serwisie tego typu - Droid me Videos as I Type!. Co ciekawe, strona zamiast scen walki, zaczyna wyszukiwanie od teledysku włoskiego didżeja Jean Claude'a Adesa. Droid.me wyświetla 7 dodatkowych propozycji, brak jednak możliwości pobrania kodu <embed>.

Zobacz koniecznie:

YouTube Instant

Droid me Videos as I Type!