Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

YouTube: przełomowe wydarzenie

Warner Music podpisało z YouTube umowę w sprawie dystrybucji teledysków wytwórni w tym popularnym serwisie wideo.

Na mocy umowy, Warner Music dostarczy tysiące teledysków i wywiadów z muzykami serwisowi YouTube. Co więcej, użytkownicy będą mogli korzystać z licencjonowanych materiałów wideo we własnych produkcjach.

YouTube ma wprowadzić technologię, dzięki której materiały przygotowane przez użytkowników i zawierające fragmenty pochodzące od Warner Music będą automatycznie wykrywane. Wytwórnia będzie mogła zdecydować czy zostaną opublikowane w serwisie.

Chad Hurley, CEO YouTube powiedział AP, że umowa z Warner to dla jego firmy "przełomowe wydarzenie".

Warner to trzecia największa wytwórnia muzyczna na świecie. Jest wydawcą Green Day, Faith Hill, The Doors, Led Zeppelin.

YouTube liczy na to, że za Warner Music pójdą inni m.in. pozostałe wytwórnie muzyczne. Umowa może także pomóc w znalezieniu inwestora.

Szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione. Prawdopodobnie firmy będą dzielić się zyskami z reklam wyświetlanych w serwisie.

Kilka dni temu informowaliśmy o oskarżeniach, jakie wystosowała wytwórnia Universal w stosunku do YouTube. Największy wydawca muzyki zarzucił YouTube, że nie płaci stosownych opłat za materiały wideo, takie jak teledyski, które nielegalnie znalazły się w zasobach serwisu.

Źródło: Associated Press