YoYo olimpijskie

Spór o symbol olimpiady – czy tylko YoYo.pl ma prawo je umieszczać w Internecie?

RZECZPOSPOLITA PKO BP i Citibank planują od października zaoferować klientom dostęp do kont przez Internet. Citibank udostępni e-banking od razu wszystkim swoim klientom. Za pośrednictwem Internetu będzie można dokonywać tych samych operacji co przez telefon. Bank nie zamierza pobierać żadnych dodatkowych opłat. Natomiast w PKO BP korzystanie z serwisu internetowego będzie odpłatne. Za pomocą Sieci będzie można uzyskać dostęp do wszystkich operacji świadczonych w placówce banku. PKO BP zamierza później wprowadzić dostęp do konta za pośrednictwem SMS. (s. B7)

GAZETA WYBORCZA Właściciele amerykańskich spółek IT wyprzedają akcje własnych firm. Np. Michael Dell w ciągu ostatnich dwóch lat sprzedał akcje Dell Computer o łącznej wartości 2,5 miliarda dolarów. Wyprzedaż akcji tłumaczy się najczęściej potrzebami inwestycyjnymi. Jednak nie brak ludzi, którzy widzą w tym objawy braku zaufania założycieli do własnych przedsięwzięć. (s. 24)

PULS BIZNESU Internet Idea, właściciel portalu YoYo.pl, wykupił od Polskiego Komitetu Olimpijskiego prawo do użytkowania znaku olimpijskiego w polskich serwisach internetowych. Właściciele serwisu zapowiadają, że umieszczanie pięciu kółek na innych stronach będzie bezprawne. Natomiast Polska Fundacja Olimpijska twierdzi, że używanie tego symbolu w celach komercyjnych jest zabronione, natomiast w celach informacyjnych może go używać każdy. (s. 11).

Firmy Taylor Nelson Sofres OBOP, Expert Monitor i I-Metria podpisały list intencyjny dotyczący utworzenia systemu badania popularności stron internetowych. Pierwsze dane ze wspólnych badań będą gotowe w październiku tego roku. (s.11)

PRAWO I GOSPODARKA – MAGAZYN FINANSOWY Zastosowanie rozwiązań Voice Over IP pozwoli dużym firmom na poważne oszczędności, natomiast dla małych przedsiębiorstw może stanowić szansę przetrwania. Prowadzenie rozmów przez Internet pozwoli na redukcję kosztów usług telefonicznych o 30 do 70 procent. (s. 9-11)

FINANCIAL TIMES Hewlett Packard zamierza kupić pion konsultacyjny międzynarodowej firmy doradczej PriceWaterhouseCoopersrazem? za 15-20 miliardów dolarów. Choć na razie nie podpisano żadnych porozumień, prawdopodobnie podczas weekendu pojawił się postęp w wielu kluczowych kwestiach.

WALL STREET JOURNAL Włoski operator telefonii komórkowej Wind prawdopodobnie kupi sieć telefoniczną Infostrada, należącą do brytyjskiej grupy Vodafone. Nieoficjalnie mówi się, że wartość transakcji wyniesie 10 miliardów dolarów.