Ymail vs Gmail

Od dzisiaj Yahoo oferuje nowe bezpłatne konta pocztowe pod dwiema nowymi domenami: ymail i rocketmail (oba kierują jednak do "standardowej" strony docelowej mail.yahoo.com)

Doświadczeni internauci dostrzegają w Rocketmail nostalgiczną podróż w przeszłość do pierwszego bezpłatnego konta pocztowego Ymail (oraz jego właściciela Four11) z 1997 r., lecz zastrzegają, że jak na dzisiejsze standardy konto [email protected] jest zbyt długie i niewygodne w codziennym użytkowaniu.

Ymail z kolei wyraźnie nawiązuje do konkurencyjnego Gmail. Yahoo Mail jest dziś niezaprzeczalnym liderem z ponad 266 milionami użytkowników (kwiecień 2008) i pojawienie się Gmail z nielimitowaną objętością skrzynki oraz skuteczną ochroną antyspamową i 101 milionami użytkowników w kwietniu (podczas gdy rok temu było ich trzykrotnie mniej) niewątpliwie spowodowało pewien niepokój w szeregach Yahoo.

Yahoo Mail oferuje teraz również nielimitowaną objętość skrzynki, ale Google wraz z 6 gigabajtami pojemności skrzynki dodatkowo idealnie łączy i integruje wszystkie swe usługi.

Źródło: http://mashable.com