Yayzzo.com: kreatywność internautów będzie wynagradzana

Firma mLife, wchodząca w skład grupy kapitałowej NFI Midas, uruchamia pod koniec października multiplatformę internetową o nazwie Yayzzo.com. Serwis ma przyciągnąć kreatywnych internautów możliwością zarabiania na stworzonych przez nich dziełach.

Na Yayzzo.com powstać ma społeczność, skierowana do ludzi z pasją, którzy zajmują się tworzeniem filmów, muzyki lub robieniem zdjęć. Osoba, która zamieści na serwisie swoje utwory, będzie mogła na nich zarabiać - wysokość wynagrodzenia zależna będzie od liczby osób, które obejrzą zamieszczone dzieło. - "Generalnie chcemy się dzielić z użytkownikami udziałem z reklam. Liczymy zyski i dzielimy je między najbardziej popularnych użytkowników. Planujemy też przez jakiś czas zachęcać użytkowników do rejestracji na stronie, dając im na start określoną sumę pieniędzy na konto" - powiedziała nam Joanna Kółkowska, PR Specjalist.

Yayzzo.com składać się będzie z trzech obszarów: Mobile - czyli gadżety na komórkę, User Generated Content (czyli społeczność internetowa), oraz Video on Demand - czyli wirtualna wypożyczalnia filmów video. Po wysłaniu smsa który będzie jednoznaczny z opłatą, film będzie można obejrzeć on-line. - "W sekcji UGC to sami użytkownicy mogą zamieszczać na portalu swoje filmy, natomiast wirtualna wypożyczalnia video to oddzielny obszar, w którym można wypożyczać i oglądać on-line pełnometrażowe komercyjne i mniej komercyjne filmy video" - tłumaczy Joanna Kółkowska.

Start Yayzzo.com zaplanowano na koniec października. Niewielkim mankamentem całego projektu może okazać się nazwa serwisu, której wymowa nie należy do łatwych a forma zapisu nie wiele ma wspólnego z rodzima pisownią.

Spółka mLife, właściciel Yayzzo.com, wchodzi w skład grupy kapitałowej NFI Midas i jest agregatorem oraz dostawcą treści multimedialnych. Firma mLife oferuje wartość dodaną do usług wirtualnej i mobilnej rozrywki poprzez kanały WAP, WEB i TV.