Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Yahoo! zmienia szefa HotJobs

Współzałożyciel i szef serwisu rekrutacyjnego HotJobs ustąpi ze swego stanowiska do końca marca.

W grudniu ub. r. HotJobs zostało nieoczekiwanie przejęte przez Yahoo!, które przebiło ofertę TMP Worldwide. Akwizycja zakończyła się w lutym br., tymczasem według najnowszych informacji do końca marca współzałożyciel i szef HotJobs – Dimitri Boylan – ustąpi ze stanowiska. Według komunikatu Yahoo! do końca maja br. Boylan będzie jeszcze pomagał przy integracji serwisu z portalem, potem ma odejść. Poszukiwania następcy już się rozpoczęły.

Yahoo! weszło pod koniec ub. roku do rozgrywki o HotJobs w związku z przyjętą strategią uniezależnienia portalu od przychodów reklamowych i rozwoju płatnych usług. Wcześniej Yahoo! stworzyło własny serwis rekrutacyjny, jednak nie osiągnął on takiej popularności jak HotJobs czy Monster.com (zarządzany właśnie przez TMP Worldwide). W trakcie półrocznego oczekiwania na zgodę Federalnej Komisji Handlu TMP obniżyło swoją ofertę z 460 mln USD do 374 mln USD. Wtedy właśnie na scenie pojawiło się Yahoo!, którego prezes Terry Semel szybko dobił targu oferując 436 mln USD w akcjach i gotówce.