Yahoo! zamyka Delicious, AltaVistę i kilka innych

W sieci pojawiły się informacje o planach zamknięcia przez Yahoo! kilku serwisów. Niektóre natomiast, mają zostać połączone. Wśród serwisów przeznaczonych do zamknięcia jest Delicious, pionier w dziedzinie społecznościowego gromadzenie linków.

Częścią usprawnień naszej organizacji jest odcinanie inwestycji działających poniżej oczekiwań lub niezgodnie ze strategią firmy w celu położenia większego nacisku na nasze mocne strony i znalezienie innowacji w przyszłym roku i kolejnych latach - napisał rzecznik prasowy Yahoo! w e-mailu.

Zgodnie z informacją, która w czwartek pojawiła się na Twitterze, serwisy przeznaczone do zamknięcia to strona z linkami Delicious, narzędzie geolokacyjne Fire Eagle, wyszukiwarka internetowa AltaVista oraz strona dla blogerów MyBlogLog. Zamknięte mają być też Yahoo!Buzz, Yahoo!Picks, Yahoo!Bookmarks i Traffic API.

W oficjalnej wypowiedzi na ten temat udzielonej przez rzecznika prasowego, Yahoo! potwierdza plany zamknięcia kilku serwisów, ale z nazwy wymienia tylko Yahoo!Buzz oraz Traffic API.

Yahoo! przyznało się do planów, ale nie sprecyzowało, kiedy dokładnie to nastąpi. Podają, że przedstawią konkretne plany we właściwym czasie. Wcześniej w tym tygodniu, Yahoo! potwierdziło zwolnienie 600 pracowników, czyli 4 proc. swojej globalnej siły roboczej.

Yahoo! od lat ma kłopoty finansowe. Firma krytykowana jest za brak własnych innowacyjnych produktów oraz spóźnione próby zarobienia na pomysłach wprowadzanych przez innych.