Yahoo! ponad oczekiwania

Koncern Yahoo Inc. poinformował, że w pierwszym kwartale 2003 r. udało mu się wypracować wyższe przychody niż wcześniej prognozowano - głównie dzięki wpływom z nowych, płatnych usług. Przychody w Q1 2003 były aż o 47% wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Przedstawiciele Yahoo poinformowali, że udało im się wypracować ok. 8 centów zysku na akcję (przy przychodach rzędu 283 mln USD) - jest to wynik zdecydowanie bardziej pozytywny niż 9 centów straty na akcji i 192,7 mln USD przychodu (takie były wyniki Yahoo miał w pierwszym kwartale ubiegłego roku).

Wyniki te są również znacznie lepsze niż przewidywali analitycy - z wcześniejszych prognoz wynikało, że Yahoo będzie miał najwyżej 6 centów dochodu na akcję, przy przychodach rzędu 273,7 mln USD

Według Terry'ego Semela, szefa Yahoo, osiągnięcie tak dobrych wyników możliwe było dzięki wprowadzeniu nowych, płatnych usług (np. dostępowych, oferowanych wspólnie z SBC Communications) - przychody z nich wzrosły w pierwszym kwartale 2003 r. o 61% (i wyniosły w sumie 63,7 mln USD). Odnotowano również wyraźny, bo aż 38% wzrost przychodów z reklamy (m.in. dzięki wprowadzeniu do oferty tzw. sponsorowanego wyszukiwania).

Opierając się na dobrych wynikach pierwszego kwartału 2003 r., firma poinformowała, iż spodziewa się wyższych niż zakładano przychodów w całym roku 2003. Poprzednie prognozy mówiły o 1,22 mld USD - teraz zaś szefowie Yahoo spodziewają się zarobić ok. 1,28 mld USD.