Yahoo! Search Direct - odpowiedź na Google Instant

Wyszukiwarka Yahoo! rozpoczęła testy nowej opcji Search Direct. Podobnie jak Google Instatnt, podpowiada ona propozycje wyszukiwania oraz przedstawia ich wyniki nawet bez kończenia wpisywanej frazy i naciskania klawisza enter.

Search Direct zaczyna działać jeszcze zanim zaczniemy pisać. Gdy klikniemy w polu wyszukiwania rozwija się dodatkowe okienko, w którym wyświetlane są informacje o najpopularniejszych wyszukiwaniach. Po lewej stronie tego okna znajdują się popularne frazy, a po prawej proponowane strony ich dotyczące.

Podobnie dzieje się, gdy zaczynamy pisać. Po lewej stronie wyświetlane są proponowane nam możliwości wyszukiwania, a po prawej dopasowane do nich wyniki. Nową opcję można już przetestować w amerykańskiej wersji wyszukiwarki Yahoo!, gdzie znajdziemy również film prezentujący jej możliwości.

Yahoo! poprzez wprowadzenie nowej funkcji chce pokazać, że nadal jest ważnym graczem na rynku wyszukiwarek mimo partnerstwa z Microsoftem i wykorzystywania wyników z wyszukiwarki Bing. Dzięki opcji Search Direct, Yahoo! pokazało własne podejście do wyszukiwania mimo korzystania z wyników Microsoftu.

Na razie usługa Search Direct została w pełni wprowadzona tylko w USA. W innych krajach pojawi się jeszcze w tym roku. Nowa opcja ma pomagać w uzyskiwaniu bezpośrednich odpowiedzi na zadawane pytania bez konieczności przeszukiwania długich list rezultatów.