Xevin Investments inwestuje w Ad-Vice

25 lutego bieżącego roku podpisana została umowa, na mocy której fundusz VC Xevin Investments objął większościowe udziały w spółce Ad-Vice - internetowej sieci reklamy.

Rezultatem porozumienia inwestycyjnego jest przejęcie przez Xevin Investments 76 proc. udziałów w Ad-Vice. Drugim udziałowcem jest założyciel Ad-Vice, Prezes Zarządu - Bartosz Wieczorek

Xevin Investments w trakcie swojej dziewięciomiesięcznej historii został inwestorem w pięciu spółkach z sektora nowych technologii. Ad-Vice jest jego szóstą inwestycją. - "Rozmowy na temat inwestycji w Ad-Vice trwały kilka miesięcy. W tym czasie udało nam się wypracować satysfakcjonujące obie strony stanowisko" - mówi Krzysztof Golonka, Prezes Zarządu Xevin Investments. - "Liczymy także na efektywną współpracę Ad-Vice z innymi naszymi spółkami - Cube Group, Autentika i 8fish."

Sieć internetowa Ad-Vice istnieje na rynku od 2007 roku. W swojej ofercie posiada ponad 150 witryn (m.in. Fora.pl, Peb.pl, Teksty.org, Auto.pl, Sendspace.pl, Serwisprawa.pl) oraz sieć reklamy na blogach - Yellowgreen. - "Strategia rozwoju Ad-Vice na rok 2009 zakłada dynamiczną dywersyfikację produktów reklamowych: zarówno z myślą o witrynach zrzeszonych w naszej sieci, jak też reklamodawcach. Kilka z nich pojawi się w na polskim rynku reklamy on-line po raz pierwszy" - dodaje Bartosz Wieczorek, Prezes Zarządu Ad-Vice.