Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Xevin Investments i Red Sky inwestują w Bezokularow.pl

Należący do popularnego blogera, Wojciecha Kyciaka, sklep Bezokularow.pl znalazł inwestora.

Xevin Investments i Red Sky objęły 49 proc. udziałów w nowo powstałej spółce. Pozostałe 51 proc. udziałów pozostaje w rękach Wojciecha Kyciaka.

- "Szacuje się, że w polskim internecie sprzedaje się już 20-30 proc. wszystkich soczewek i tendencja jest zwyżkowa. Dlaczego? Soczewki w internecie są dużo tańsze niż w punktach tradycyjnych i jest to jedna z głównych przyczyn bardzo szybkiego rozwoju tego segmentu." - mówi Arkadiusz Seńko, prezes zarządu Red Sky Sp. z o.o.

Wg prezesa Red Sky ceny on-line soczewek są niższe nawet o 30-50 proc. niż w sklepach tradycyjnych, działających często lokalnie. "Większe punkty sprzedaży lub sklepy sieciowe nie mogą zejść z wysokiej marży w przeciwieństwie do sklepów on-line" - dodaje.

Właścicielem i prezesem Bezokularow.pl jest Wojciech Kyciak, autor bloga ecommerce.blox.pl i współautor książek dotyczących e-commerce. Ostatnio Wojciech Kyciak rozkręca także projekt Ecommerceodkuchni.pl.

Xevin Investments i Red Sky inwestują w Bezokularow.pl
- Wojciech Kyciak

- Jedną z barier rozwoju rynku soczewek jest pokutujący wśród Polaków mit, że soczewki są bardzo drogie. Nie jest to prawdą, o czym chcemy informować osoby noszące okulary. Przed firmą stoi duże wyzwanie, ale i duże perspektywy - mówi Wojciech Kyciak, twórca serwisu i Prezes Zarządu.

Sklep Bezokolarw.pl działa od 2007 roku i oferuje szkła kontaktowe oraz akcesoria jak np. płyny do soczewek. Z miesiąca na miesiąc odnotowuje wzrost sprzedaży - podają przedstawiciele sklepu.

Bezokularow.pl to kolejna inwestycja Red Sky w branże e-commerce. W połowie tego roku spółka stała się udziałowcem Etin Group, właściciela sklepów krainaherbaty.pl, krainakawy.pl i krainaziol.pl. - "Jesteśmy zadowoleni z tempa, w jakim rozwija się ta spółka, więc poszliśmy za ciosem" - mówi Maciej Zawisza de Sulima, Członek Zarządu Red Sky.

Xevin Investments i Red Sky inwestują w Bezokularow.pl

Flagowy produkt Red Sky to oczywiście FilesTube.com, czyli największy polski projekt internetowy działający w skali globalnej.

- Soczewki kontaktowe w Polsce nosi nieco ponad 0,5 mln osób, czyli niespełna 2 proc. populacji. W krajach zachodnich odsetek ten jest dużo wyższy. W USA, według rożnych szacunków, nawet powyżej 10 proc. populacji zastąpiło okulary soczewkami, podobnie np. w Japonii, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Łącznie na świecie soczewki nosi 125 mln ludzi, co stanowi 2 proc. całej populacji - tak rynek opisuje Marek Rusiecki z funduszu Xevin Investments.

Oprócz zastrzyku gotówki i know-how, inwestorzy zasilą Bezokolarow.pl także w nowoczesne technologie e-commerce.