Wystartował kolejny serwis ogłoszeniowy Grupy Allegro - otoPraca.pl

Zgodnie z zapowiedziami, Allegro uruchomiło samodzielny serwis ogłoszeń o pracę -otoPraca.pl. Nowy projekt Grupy zastąpi dotychczasową usługę pracaAllegro.pl.

O tym, że pracaAllegro zniknie z sieci, pisaliśmy na InternetStandard.pl jeszcze w marcu, szukając przyczyn tej decyzji.

Jak informuje Fabian Adaszewski z Grupy Allegro, dalszy rozwój kategorii wymagał przestrzeni do działania, której dotychczasowe miejsce nie było w stanie zagwarantować. Dlatego zdecydowano się na oddanie w ręce internautów odrębnie funkcjonującego serwisu.

Oprócz ofert pracy, kandydaci znajdą na serwisie otoPraca.pl dział artykułów merytorycznych, który ma być stale rozwijany. Przedstawiane będą w nim praktyczne, przygotowane przez ekspertów porady na temat szukania pracy, jej utrzymania, zdrowego łączenia kariery z życiem osobistym. Udostępniony został również kalkulatory do przeliczania zarobków i aktualne statystyki na temat płac w różnych branżach i na rozmaitych stanowiskach. Dla relaksu serwis proponuje satyryczny komiks WILQ.

Wystartował kolejny serwis ogłoszeniowy Grupy Allegro - otoPraca.pl

Otopraca.pl

Poszukiwanie ofert pracy na otoPraca.pl nie różni się zasadniczo od tego znanego z pracaallegro.pl.

W serwisie otoPraca.pl ogłoszeniodawca samodzielnie tworzy pakiety ogłoszeń i opcji promowania. Aby przyciągnąć ogłoszeniodawców, otoPraca daje przez pierwszy miesiąc możliwość bezpłatnego przetestowania pakietu ogłoszeń i opcji promowania.

Co stało się z serwisem Pracaallegro.pl? Po wpisaniu w przeglądarce adresuhttp://pracaallegro/ , zostaniemy przeniesieni na stronę główną serwisu aukcyjnego Allegro.pl.

Aktualizacja: 08 kwietnia 2009 17:17

Serwis otoPraca prócz kolorystyki nie różni się bardzo od swojego poprzednika pracaAllegro i oferty pracy wyświetlane są na nim w podobny sposób. Czemu pracaAllegro ograniczała was w działalności i czemu ten problem znikł w przypadku otoPraca?

- Fabian Adaszewski: pracaAllegro.pl korzystała z infrastruktury technicznej platformy handlowej Allegro.pl. Ta została stworzona z myślą o przeprowadzaniu licytacji, sprzedaży, nie zaś zamieszczaniu ogłoszeń. Działanie w postaci odrębnego serwisu będzie dużo łatwiejszy jeśli chodzi o wprowadzenie różnego rodzaju usprawnień i funkcjonalności tworzonych z myślą o naszych Użytkownikach. Firmy dające ogłoszenia, agencje rekrutujące ale również osoby poszukujące pracy oczekują zaangażowanych rozwiązań jeśli chodzi o wystawianie ogłoszeń czy też obsługę komunikacji z potencjalnymi pracownikami.

Dzięki odrębnej infrastrukturze nowego serwisu możliwe będzie zaproponowanie tych rozwiązań na możliwie najwyższym poziomie. Jest to również gwarancja stałego rozwoju serwisu.