Wyrok sądu na witrynie Google.be

Po tym, jak firma Google przegrała w belgijskim sądzie proces i apelację dotyczące publikowania w serwisie newsowym materiałów z belgijskich gazet, na witrynie $Google.be$ pojawił się tekst ostatniego wyroku.

Po przegraniu procesu, sąd pierwszej instancji nakazał zaprzestanie publikacji w serwisie newsowym materiałów z belgijskich gazet bez wcześniejszego uzyskania pozwolenia i ewentualnej zapłaty (wspominaliśmy o tym kilka dni temu w artykule "Google News przegrywa w sądzie"). Google zastosowało się do wyroku sądu i wykluczyło belgijskie gazety ze swoich indeksów (firmie groziły astronomiczne grzywny w wysokości miliona euro dziennie). W miniony piątek Google przegrało apelację dotyczącą nakazu publikacji treści wyroku na głównej stronie Google.be i było zmuszone opublikować go w sobotę (za każdy dzień zwłoki groziła kolejna kara w wysokości tym razem pół miliona euro). Jednocześnie przedstawiciele Google zapowiedzieli kolejną apelację, dotyczącą całego wyroku, która złożona zostanie jeszcze w listopadzie bieżącego roku.

Wyrok sądu na witrynie Google.be

Treść wyroku na witrynie Google.be

Koncern Google już kilka razy miał kłopoty z agencjami prasowymi. Swego czasu francuska agencja AFP pozwała firmę o odszkodowanie w wysokości minimum 17,5 miliona USD, o czym pisaliśmy wcześniej w artykule "Google pozwane przez dziennikarzy".

Google.be