Wypożyczalnie filmów znów staną się popularne?

Choć wypożyczalnie filmów coraz gorzej radzą sobie na rynku istnieje szansa, że znów staną się popularne. Wszystko to dzięki Flix on Stix, czyli wypożyczalni filmów na kartach pamięci.

Jak będzie działała taka wypożyczalnia? To proste. W miejscach chętnie odwiedzanych przez ludzi (np. supermarketach) ustawiane będą specjalne maszyny przypominające te, w których kupujemy zimne napoje. Będziemy mogli do nich podłączyć pamięć USB albo przenośny dysk twardy, a następnie kupić i przegrać na niego filmy wprost z maszyny. W trosce o czas potencjalnych klientów, wypożyczalnie zostaną wyposażone w porty USB 3.0, które maksymalnie skrócą czas potrzebny na skopiowanie pliku.

Flix on Stix prezentuje się atrakcyjnie jeśli chodzi o koszty wypożyczenia. Za możliwość oglądania filmu przez trzy dni zapłacić mamy dolara. Za każde kolejne trzy dni płacić będziemy o dolara więcej. Po tym czasie odpowiednie oprogramowanie wyłączyć ma możliwość oglądania filmu, a tym samym zwolnić nas z obowiązku odnoszenia go.

Niestety cały projekt ma jedną wadę. W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze czy ktoś wyłoży pieniądze potrzebne na jego start. Nie wiadomo też czy ludzie byliby zainteresowani taką formą wypożyczania filmów.