Wyniki Megapanel PBI/Gemius za wrzesień 2011

W czołówce nadal utrzymują się Grupa Google, Onet.pl i youtube.com. Najważniejszą informacją tego rankingu okazało się potwierdzenie dominacji portalu Facebook na polskim rynku, NK.pl spadła na 7 miejsce. Wyprzedził ją nie tylko Facebook, ale też Grupa Gazeta.pl.

W pierwszej trójce rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych nadal bez zmian. Niesłabnącą popularnością cieszą się witryny Grupy Google, Onet.pl i YouTube.com. Nasza Klasa plasuje się dwa oczka niżej w rankingu. Rodzimy portal społecznościowy został wyprzedzony przez Facebooka o ok. 100 tys. unikalnych użytkowników. Oba portale we wrześniu br. cieszyły się jednak mniejsza popularnością niż w czasie wakacji. Zainteresowanie użytkowników przeniosło się m.in. na Wikipedię, która - mimo, że nie zmieniła miejsca w rankingu - odnotowała wzrost użytkowników o ponad 2 mln.

W pierwsze piątce rankingu domen znalazły się google.pl, youtube.com,onet.pl,google.com,facebook.com. Większość witryn odnotowało jednak spadki największy z nich dotyczył stron otomoto.pl oraz demotywatory.pl. Otomoto.pl spadło z 16. na 20. miejsce, liczba użytkowników zmniejszyła się o około 58 tysięcy, strona demotywatory.pl znalazła się na miejscu 19 ( w sierpniu na 18), tracąc w porównaniu do ostatniego rankingu 80 tysięcy odwiedzających.

W porównaniu z sierpniem poza rankingiem znalazły się takie witryny jak ask.com i dobreprogramy.pl. We wrześniu pojawiły się za to domeny: mozilla.org (12. miejsce, 6,8 mln uu) oraz blogspot.com (14. miejsce, 4,8 mln uu).