Wyniki Megapanel PBI/Gemius za październik 2013

Polskie Badania Internetu Sp. z o.o. (PBI) oraz firma Gemius SA opublikowały wyniki badania "Megapanel PBI/Gemius" za październik 2013.

W TOP20 grup witryn i witryn niezgrupowanych według ZASIĘGU MIESIĘCZNEGO bez zmian w czołówce. Do pierwszej dwudziestki weszły dobreprogram.pl (20) . Awans zaliczyła Grupa TVN (z miejsca 16 na 15), Grupa Polskapresse (z 13 na 11) oraz Grupa Microsoft (z miejsca 19 na 16). Spadek odnotowała Grupa Media Regionalne (z miejsca 18 na 19) oraz ask.com (z 12 na 13).

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za październik 2013

W TOP20 grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według ZASIĘGU MIESIĘCZNEGO kilka mniejszych zmian w środku stawki. Spadki odnotowała Grupa Money.pl, oraz Grupa Edipresse.pl. Awans zaliczyła filmweb.pl oraz dobreprogramy.pl.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za październik 2013

W TOP20 DOMEN według ZASIĘGU MIESIĘCZNEGO nastąpiła zamian miejsc pomiędzy domeną interia.pl, ask.com oraz blogspot.com. Z zestawienia wypadła delta-search.com oraz zumi.pl . Do dwudziestki trafił filmweb.pl oraz szukaj.com.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za październik 2013

W TOP20 grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według miesięcznej LICZBY ODSŁON KRAJOWYCH miejscami zamieniła się Grupa TVN i Grupa Polskapresse. Do kolejnej zamiany miejsc doszło pomiędzy Grupą Murator-Tima, a Grupa Cyfrowy Polsat. Do pierwszej dwudziestki awanosowała Grupa Pracuj Soutions.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za październik 2013

W TOP20 grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według MIESIĘCZNEGO CZASU bez większych zmian. Miejscami w rankingu zamieniła się Grupa Eurozet i Grupa Społeczności.pl oraz wiocha.pl z ling.pl. Poza tym wszyscy z pierwszej dwudziestki odnotowali wzrost w kategorii czas krajowy ogółem.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za październik 2013

W TOP20 aplikacji według URUCHOMIONYCH APLIKACJI* (%) bez zmian w pierwszej piątce. Z miejsca 8 na 6 awansował VLC media player. Z 15 na 12 awansowała Grupa o2 - Komunikator Tlen.pl. Awans zaliczyła także aplikacja Google Desktop oraz KMPlayer. Do pierwszej dwudziestki awansował Foobar2000.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za październik 2013

W TOP10 grup witryn i witryn niezgrupowanych według odsłon krajowych mobilnych na drugie miejsce kosztem Grupy Wirtualna Polska uzyskała Grupa Allegro-GG.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za październik 2013

O badaniu

Megapanel PBI/Gemius to ogólnopolskie badanie internetu realizowane metodą panelową. Stanowi standard pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych, z których korzystają polscy użytkownicy sieci. Zostało zainicjowane przez największe podmioty rynku interaktywnego w Polsce, a jego celem jest prezentacja liczby i profilu społeczno-demograficznego użytkowników sieci oraz sposobu, w jaki internauci z niej korzystają. Wyniki badania umożliwiają porównywanie popularności witryn i aplikacji internetowych oraz oszacowanie ich potencjału reklamowego przy pomocy precyzyjnie zdefiniowanych wskaźników. Na ich podstawie reklamodawcy planują kampanie internetowe. Pomiarem objętych jest kilka tysięcy zarówno polskich, jak i zagranicznych stron www.

Liczebność próby: N=12 097. Grupa objęta badaniem 7+. Do badania wykorzystano dane o strukturze demograficznej pochodzące z badania NetTrack Millward Brown SMG/KRC prowadzonego na próbie dobieranej i ważonej przez PBC.