Wyniki Megapanel PBI/Gemius za luty 2013

Polskie Badania Internetu Sp. z o.o. (PBI) oraz firma Gemius SA opublikowały wyniki badania "Megapanel PBI/Gemius" za luty 2013.

W Rankingu grup witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego bez większych zmian w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Pierwsze trzy miejsca należą do Grupy Google, facebook.com oraz youtube.com. Miejscami zamieniła się Grupa Polskapresse z Grupą Ringier Axel Springer. Z miejsca 16 na 19 spadła Grupa Microsoft. Z rankingu wypadła witryna n-mobile.net. Na miejscu 16 pojawiła się witryna adobe.com

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za luty 2013
W rankingu domen według zasięgu miesięcznego zmiany widać dopiero od miejsca czternastego, na którym pojawia się domena adobe.com. Słabszą pozycję w rankingu odnotowało ceneo.pl oraz n-mobile.net. Z zestawiania wypadły domeny: blox.pl oraz microsoft.com. Ranking na miejscu dwudziestym zamyka goodgamestudios.com.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za luty 2013

W rankingu grup witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według miesięcznej liczby odsłon krajowych awans zaliczyła witryna tablica.pl oraz filmweb.pl. Z rankingu wypadły plemiona.pl, a w ich miejsce pojawia się Grupa Polskapresse.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za luty 2013
W rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według miesięcznego czasu miejscami doszło do zmiany lidera. Na pierwsze miejsce, z drugiego awansuje Grupa Onet.pl. W czołówce doszło także do zamiany miejsc pomiędzy Grupą Gazeta.pl, a Grupą o2.pl. Miejscami zamieniły się również tablica.pl z Grupą GG Network. Z rankingu wypadły plemiona.pl (poprzednio 14 miejsce) oraz kinomaniak.tv (poprzednio 20 miejsce). W rankingu pojawiła się Grupa Ling.pl oraz Grupa Ringier Axel Springer.
Wyniki Megapanel PBI/Gemius za luty 2013
W rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według zasięgu miejscami zamieniły się Grupa Ringier Axel Springer z Grupą Polskapresse.  Pozycjami w rankingu wymieniły się także Grupa Media Regionalne i dobreprogramy.pl oraz Grupa Edipresse.pl z Grupą TVN

* Uruchomione aplikacje oznaczają liczbę użytkowników mających uruchomiony proces danej aplikacji przynajmniej raz w miesiącu badanym. Od wyników badania Megapanel PBI/Gemius za marzec 2012 nastąpiła zmiana nazwy wskaźnika "Aktywne aplikacje" na bardziej precyzyjną - "Uruchomione aplikacje". Stosunek uruchomionych aplikacji do populacji internautów został wyrażony w nowym wskaźniku - "Uruchomione aplikacje (%)".

Megapanel PBI/Gemius to standard pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych. Celem tego badania jest zaprezentowanie profilu demograficznego użytkowników internetu. Umożliwia ono także zorientowanie się, w jaki sposób internauci korzystają z zasobów sieci. Wyniki badania pozwalają porównywać popularność poszczególnych witryn.Megapanel PBI/Gemius obejmuje obecnie ponad 6 tys. witryn, zarówno polskich jak i zagranicznych.