Wyniki Megapanel PBI/Gemius za kwiecień 2013

Polskie Badania Internetu Sp. z o.o. (PBI) oraz firma Gemius SA opublikowały wyniki badania "Megapanel PBI/Gemius" za kwiecień 2013.

W rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego na trzecie miejsce spadł facebook.com. Na drugim miejscu pojawiła się Grupa Allegro – GG. Z miejsca 3 na 5 spadł youtube.com. Z pierwszej dwudziestki wypadły dobreprogramy.pl. Na ich miejsce wskoczyło adobe.com.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za kwiecień 2013
W rankingu domen według zasięgu miesięcznego niewielkie zmiany. Do pierwszej dwudziestki wkracza tablica.pl oraz adobe.com. Z rankingu wypadło zumi.pl oraz n-mobile.net.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za kwiecień 2013
Z rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytemsite-centric według miesięcznej liczby odsłon krajowych wypadła tablica.pl oraz Grupa Demotywatory.pl. Zamiast nich na miejsce 9 wskoczyła Grupa TVN oraz na 10 photoblog.pl.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za kwiecień 2013
W rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według miesięcznego czasu widać spadek liczby godzin przypadających na poszczególne witryny. Na miejsce 9 spoza pierwszej dwudziestki wskoczył kurnik.pl. W rankingu pojawia się także photoblog.pl (miejsce 15). Poza rankingiem znalazła się Grupa Eurozet oraz Grupa Ipla.
Wyniki Megapanel PBI/Gemius za kwiecień 2013

W rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według zasięgu na pierwszej miejsce awansowała Grupa Allegro-GG. Z rankingu wypadła Grupa NextWeb Media oraz Grupa Ipla. W ich miejsce wskoczyła elektroda.pl oraz Grupa Panorama Firm.

* Uruchomione aplikacje oznaczają liczbę użytkowników mających uruchomiony proces danej aplikacji przynajmniej raz w miesiącu badanym. Od wyników badania Megapanel PBI/Gemius za marzec 2012 nastąpiła zmiana nazwy wskaźnika "Aktywne aplikacje" na bardziej precyzyjną - "Uruchomione aplikacje". Stosunek uruchomionych aplikacji do populacji internautów został wyrażony w nowym wskaźniku - "Uruchomione aplikacje (%)".

Megapanel PBI/Gemius to standard pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych. Celem tego badania jest zaprezentowanie profilu demograficznego użytkowników internetu. Umożliwia ono także zorientowanie się, w jaki sposób internauci korzystają z zasobów sieci. Wyniki badania pozwalają porównywać popularność poszczególnych witryn.Megapanel PBI/Gemius obejmuje obecnie ponad 6 tys. witryn, zarówno polskich jak i zagranicznych.