Wyciek ciekawostek ze spotkania pracowników Microsoftu

Silnik wyszukiwarki Bing już wkrótce doczeka się aktualizacji do wersji 2.0. Premiera Windows 7 oznacza również debiut najcieńszych laptopów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku. Pracownicy Microsoftu osobiście bardzo często korzystają z urządzeń konkurencyjnego Apple. To tylko część ciekawostek, która wyciekła po jednym ze spotkań pracowników firmy w Stanach Zjednoczonych.

Pracownicy Microsoftu przypadkowo ujawnili kilka ciekawych informacji związanych z rynkiem nowych technologii. Uczestnicy jednego z ważnych spotkań w amerykańskiej siedzibie firmy postanowili na bieżąco dzielić się ze sobą spostrzeżeniami na temat wydarzenia za pomocą platformy mikroblogowej Twitter. sprawa szybko została zauważona przez blogerów, a wnioski - opublikowane w Sieci.

"Bing 2.0 zostanie wprowadzone jeszcze w tym miesiącu i zaoferuje szereg nowych funkcji. Wyobraźcie sobie przeglądanie map z obrazkami przedstawiającymi okoliczną restaurację, którą możecie za chwilę odwiedzić" - napisał Monte Enbysk, starszy redaktor pracujący w dziale Microsoft Office Live.

Pracownicy ujawnili na Twitterze również to, że wraz z Windows 7 na rynek trafią "najcieńsze laptopy na świecie". Urządzenia zostaną zaprezentowane przez firmy Dell oraz Sony - napisał Bob Caswell, inny pracownik Microsoftu. Trzeba przyznać, że coś jest na rzeczy - Dell zaprezentował w środę na swojej stronie internetowej kolejnego laptopa z serii Adamo. Urządzenie w najcieńszym punkcie mierzy zaledwie 0,4 cala. Dell nazwał jednak prezentację "projektem koncepcyjnym" i póki co nie ustosunkował się co do wprowadzenia modelu d sprzedaży. Warto dodać, że Apple już od pewnego czasu sprzedaje dobrze znanego ultra-cienkiego laptopa MacBook Air mierzącego zaledwie 0,76 cala w najcieńszym punkcie.

Wśród notek na Twitterze znalazły się również inne "smaczki", jak na przykład notka "mój iPhone jest w tym miejscu bezużyteczny" autorstwa Omara Shahine - szefa programistów Windows Live. Biorąc pod uwagę, że wydarzenie odbywało się na polu do baseballa w Safeco na przedmieściach Seattle, można zgadywać, że wiele osób próbowało połączyć się za pomocą iPhone do sieci bezprzewodowej co spowodowało przeciążenie.

Rzecznik Microsoftu jeszcze nie skomentował sprawy.