Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wybory do PE z Grono.net

Kolejnym serwisem społecznościowym po Epuls, który także zamierza zaznaczyć swoją obecność podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego jest Grono.net. Serwis przeprowadził ankietę wśród użytkowników, w której zapytano o udział w najbliższych wyborach i wiedzę na temat startujących w nich kandydatów. Wyniki pokazują, że aż 31% osób oddaje swój głos na "chybił-trafił".

Od zeszłego tygodnia użytkownicy Grono.net brali udział w ankietach poświęconych wyborom. Wyniki ankiety dotyczącej źródła wiedzy użytkowników na temat startujących w wyborach kandydatów, pokazują, że aż 31% osób oddaje swój głos na "chybił-trafił", 22% czerpie informacje z internetu, 19% z telewizji. Dla 13% respondentów nie liczy się sam kandydat, ale partia, do której przynależy.

- "Wielu użytkowników przesyłało do nas zapytania, dlaczego w ankiecie internetowej nie zadaliśmy wprost pytania o preferencje wyborcze. Nasza akcja ma przede wszystkim zachęcić userów do oddania głosu w wyborach, a szczegółowe preferencje to sprawa prywatna" - mówi Robert Rogacewicz, prezes Grono.net.

Na pytanie "Czy pójdziesz głosować w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego?", 24% respondentów zadeklarowało swoje uczestnictwo, 19% nie jest pewnych czy weźmie w nich udział, a ponad 5% uważa, że ich głos nic nie zmieni.

W przeprowadzonych ankietach wzięło udział prawie 70 tysięcy osób.

Serwis chce także zmobilizować swoich uczestników do wzięcia udziału w wyborach. W tym celu dzisiaj o północy uruchomiony zostanie zegar, który w dniu głosowania będzie wskazywał ilość godzin pozostałych do zamknięcia lokali wyborczych. Zegar zatrzyma się 7 czerwca o godzinie 22.00.

Wybory do PE z Grono.net

Ankieta na Grono.net

1 czerwca w innym społecznościowym serwisie Epuls.pl młodzi internauci mieli okazję oddać głos w wirtualnym głosowaniu i wybrać najlepszy ich zdaniem program oraz kandydatów. Obok realnych frakcji politycznych w wyborach wystartował E.P.U.L.S (Europejskie Porozumienie Użytkowników Lubiących Społeczności), który wygrał potyczkę. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska.

Na Platformę Obywatelską zagłosuje także niemal połowa spośród badanych internautów, planujących wziąć udział w eurowyborach - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Polskie Badania Internetu (PBI).