Wtorkowy przegląd prasy

  • (idg),

Małe i średnie przedsiębiorstwa zaczęły patrzeć optymistycznie w przyszłość. Skarb Państwa chce zarabiać na dywidendach. Kredyt Bank dobija JTT? Nowa ustawa o VAT może okazać się jeszcze większym bublem niż się wydawało.

GAZETA WYBORCZA

Małe i średnie firmy odżyły

Małe i średnie przedsiębiorstwa zaczęły patrzeć optymistycznie w przyszłość. Uznają, że konkurencja na rynku nie będzie już tak duża jak w latach poprzednich, spodziewają się wzrostu sprzedaży i zysków - wynika z najnowszego raportu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych o konkurencyjności sektora MSP. (s. 17)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,1982093.html

Iskrzy w eterze

Rozmowy o połączeniu stacji radiowych holdingu ZPR z grupą kapitałową RMF FM były bardzo zaawansowane - mówi Leszek Kozioł, wiceprezes Radia Eska. Szefowie RMF nie wypowiadają się w tej sprawie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,1981475.html

Skarb sięga do kieszeni firm

W zeszłym roku skarb państwa zarobił na dywidendach 470 mln zł. W tym roku żniwo będzie chyba jeszcze bardziej obfite, bo budżet bardzo potrzebuje gotówki. (s. 16)

PULS BIZNESU

KB zagrał ostro

Czy JTT straciło szanse na układ z wierzycielami? Wczoraj upadająca spółka poinformowała, że dobiją ją Kredyt Bank. (s. 7)

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=284619 (dostęp płatny)

Cichy sojusz przeciwko TP

Alternatywni operatorzy powołali trzy grupy robocze, które pracują nad sposobami zmuszenie telekomu do przyjęcia światowych standardów. (s. 9)

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=284699 (dostęp płatny)

GAZETA PRAWNA

Zero czy siedem – oto jest pytanie

Nowa ustawa o VAT może okazać się jeszcze większym bublem niż się wydawało. Okazuje się, że wykaz towarów i usług opodatkowanych stawką 7 proc. zawiera te same pozycje co wykaz obejmujący towary i usługi opodatkowane stawką 3 proc. Podobne przypadki dotyczą usług, które są zarazem zwolnione i opodatkowane 7-proc. VAT-em. Spowodowało to kompletne pogubienie się podatników w nowych przepisach. (s. 1)

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/6.html?numer=1167&dok=1167.6.3.2.1.1.0.1.htm

GAZETA BANKOWA

Klient zunifikowany

Przeobrazenie kontaktów z klientami moze dac poczatek weryfikacji podstaw ekonomicznych marketingu, sprzedazy i obslugi w sektorze uslug finansowych. (s. 37)

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb/instrumenty/teleinformatyka/0,5270,142,art.html

Banki o

W polskim sektorze bankowym już od dłuższego czasu trwa dyskusja o CRM. Bankowcy jednak niespiesznie przechodzą od słów do czynów. (s. 39)

WYNIKI FINANSOWE

Dziś po zamknięciu amerykańskiej giełdy wyniki finansowe ogłosi Red Hat dostawca korporacyjnych rozwiązań linuksowych. Transmisja w Internecie pod adresem:

http://investors.redhat.com/ireye/ir_site.zhtml?ticker=RHAT&script=1010&item_id=843137