Wtorkowy przegląd prasy

Już za kilka lat zagwarantowanie bezpieczeństwa sieciom komputerowym kosztować będzie na całym świecie łącznie kilkanaście miliardów dolarów rocznie - prognozują analitycy. Na jedynkę z wykrzyknikiem ocenił propozycje budżetowe wicepremiera Jerzego Hausnera członek RPP, Bogusław Grabowski.

GAZETA WYBORCZA

Polowanie na hakerów

Wirusy stają się szybsze i coraz sprytniejsze. Czas między odkryciem luki w programie i wykorzystaniem jej przez hakera do ataku systematycznie się skraca. Obecnie jest to średnio 40 dni.(Gospodarka s. 11)

PULS BIZNESU

Tępy nóż wicepremiera Hausnera

Nie byłoby w tym nic przerażającego, w końcu doktor Grabowski jest tylko jednym z "dziesięciu gniewnych", gdyby nie była ona zbieżna z poglądem znacznej części pozostałych, a przede wszystkim nie była zgodna z oceną, jaką wystawiły rynki finansowe.

RZECZPOSPOLITA

Przetargi po nowemu

Rząd zamierza zmienić zasady przetargów. Jest to warunek, bez którego Bruksela nie wypłaci nam ani euro z funduszy strukturalnych. Polscy przedsiębiorcy obawiają się utraty na rzecz unijnych konkurentów zamówień publicznych państwa wartych miliardy złotych rocznie po wejściu w życie planowanej zmiany. (s. B1)