Wtorkowy przegląd prasy

Akcje Computerlandu potaniały po informacji, że firma nie zakwalifikowała się do kolejnego etapu przetargu na wdrożenie w PKO BP. Grupa GTS zainteresowana jest przejęciem TDC Internet Polska.

GAZETA WYBORCZA

Do PKO raczej Softbank

Walory Computerlandu potaniały po informacji, że firma nie zakwalifikowała się do drugiego etapu przetargu na system dla PKO BP. Zdaniem analityków integrator ma również niewielkie szanse na realizację wdrożenia w PZU, z którym współpracuje Prokom. Specjaliści są zdania, że i bez tych kontraktów 2003 r. będzie jednak korzystny dla Computerlandu. (s. 4)

Wojna odstrasza reklamodawców

Żadna firma nie chce być kojarzona ze śmiercią i cierpieniem. Na czas wojny z Irakiem reklamodawcy będą więc uciekać z mediów – przewidują specjaliści. Wydarzenia w 2001 r. spowodowały, że amerykańskie agencje reklamowe przeżyły największy kryzys od 1938 r. Cześć firm już ograniczyło wydatki reklamowe. Są to linie lotnicze, spółki energetyczne i naftowe, instytucje finansowe czy firmy oferujące dobra luksusowe. (s. 8)

PULS BIZNESU

Duńczycy rozmawiają z GTS

TDC Internet Polska prawdopodobnie zmieni właściciela. Przejęciem spółki zainteresowana jest grupa GTS. Strony prowadzą już rozmowy w tej sprawie. Wartość transakcji nie jest znana. W 2002 r. za połowę akcji operatora internetowego Softbank dostał 70 mln zł. Grupa TDC posiada ponadto 20% akcji Polkomtela. (s. 4)