Wtorkowy przegląd prasy

Krakowski BillBird udostępni w wybranych supermarketach w Warszawie usługę umożliwiającą opłacenie rachunków. Rynek oprogramowania rozrywkowego i sprzętu do gier jest obecnie wart ok. 32 mld USD.

GAZETA WYBORCZA

Rośnie rynek oprogramowania rozrywkowego

Według badań firmy Investec rynek oprogramowania rozrywkowego i sprzętu do gier (konsole, akcesoria) w skali globalnej jest obecnie wart ok. 32 mld USD. Jak twierdzą analitycy, za trzy lata jego wartość zmniejszy się, jednak spadek dotknie głównie producentów sprzętu. (s. 24)

Dalszy ciąg kłopotów Vivendi

Nad francuski koncern Vivendi Universal nadciągają kolejne czarne chmury. Firma ma problemy ze spłatą miliardowych długów. Na dodatek w Stanach Zjednoczonych, na wniosek akcjonariuszy, wszczęto dwa śledztwa dotyczące praktyk księgowych firmy. (s. 25)

RZECZPOSPOLITA

Optimus zwalnia

Nowosądecka spółka na przełomie 2002 i 2003 r. zamierza zwolnić do 120 osób. Redukcje są wynikiem przejętego planu restrukturyzacji firmy. Obecnie w Optimusie pracuje ponad 300 osób. (s. B3)

Dobre wyniki KGHM

Przychody KGHM Polska Miedź w III kw. br. wyniosły 1,08 mld zł, a zysk operacyjny blisko 49 mln zł. Lepsze od prognozowanych wyniki powinny korzystnie wpłynąć na rozmowy zarządu spółki z bankami w sprawie renegocjacji umów kredytowych, dotyczących m.in. 1 mld zł zainwestowanego w Telefonię Dialog. (s. B3)

PULS BIZNESU

BillBird w Warszawie

Krakowska spółka, której 51% udziałów ma BRE Bank, chce udostępnić w wybranych supermarketach stolicy usługę umożliwiającą opłacenie rachunków. Firma bezpłatnie dostarcza terminale i przeprowadza szkolenia. W najbliższym czasie usługa ma być dostępna w supermarketach sieci Ahold, Leclerc i sieci Beverly Hills Video. BillBird szacuje liczbę rachunków płaconych w Polsce w skali miesiąca na ok. 50 mln. (s. 8)