Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Comp Rzeszów liczy na zyski z zakupu Epsilio od Softbanku i wierzy w opłacalność transakcji - czy przekona inwestorów? Triple-play - potrójna usługa -telekomy uznały tę usługę za świętego Graala telekomunikacji. TechWIG najniżej od blisko 10 miesięcy. Uchwały rady PTC zostaną zaskarżone. Unia Europejska nie będzie w 2010 roku najbardziej wydajną gospodarką świata. Polak wykrył błędy w Javie w komórkach. TV1EU po raz kolejny opóźniła start. O2.pl: goodbye telephone.

PULS BIZNESU

Epsilio wzmocni spółkęPrzejęcie Epsilio od Softbanku to nie ukłon Compu Rzeszów w kierunku tego integratora, ale przemyślana inwestycja - twierdzi Adam Góral, szef Compu Rzeszów. Po potwierdzeniu transakcji przez Softbank kurs Compu spadł o kilka procent. Rynek uznał, że spółka wyciąga do Softbanku (który kupił 17,5 proc. jej akcji) pomocną dłoń i przejmuje firmę bez wartości.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=316096 (dostęp płatny)

Uchwały rady PTC zostaną zaskarżoneZygmunt Solorz-Żak - szef rady nadzorczej Elektrimu, spółki kontrolującej razem z francuskim Vivendi Elektrim Telekomunikację (ET), a pośrednio Polską Telefonię Cyfrową (PTC)- zamierza zaskarżyć do sądu wszystkie decyzje, jakie zapadły podczas wczorajszego posiedzenia rady nadzorczej PTC.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=316075 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Europa nie dogania Ameryki Unia Europejska nie będzie w 2010 roku najbardziej wydajną gospodarką świata.Strategia Lizbońska, która taki cel stawiała przed "25", okazała się "wielką klęską" - powiedział odchodzący 1 listopada przewodniczący Komisji Europejskiej Romano Prodi dziennikowi "Financial Times".

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041026/ekonomia/ekonomia_a_5.html

W poszukiwaniu świętego Graala Triple-play, czyli potrójna usługa obejmująca szerokopasmowy dostęp do Internetu, połączenia głosowe i dostęp do telewizji kablowej, jest nową nadzieją operatorów telefonii stacjonarnej i telewizji kablowych na zwiększenie przychodów. Część analityków zwraca uwagę na wysokie koszty niezbędnej infrastruktury i sądzi, że tylko nielicznych będzie na to stać.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041026/ekonomia/ekonomia_a_8.html

Albo kciuk, albo wizy Polska nie zgodzi się na wprowadzenie odcisków palców do naszych paszportów, jeśli nie uzyskamy zapewnienia, że Stany Zjednoczone zniosą wizy dla obywateli polskich. Wczoraj unijni ministrowie spraw wewnętrznych zapowiedzieli, że kontrole na naszych granicach z pozostałymi państwami UE mogą zostać zniesione w 2007 roku.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041026/swiat/swiat_a_7.html

PARKIET

Informatyka w odwrocieSpadki na giełdach zagranicznych przełożyły się na pogorszenie nastrojów na GPW. O ile jednak WIG znajduje się wciąż ponad 6% powyżej sierpniowego dołka (stąd rozpoczęła się ostatnia fala wzrostowa), to indeks TechWIG zanurkował już do poziomu najniższego od początku roku.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=352104

GAZETA WYBORCZA

Polak wykrył błędy w Javie w komórkachPoznański informatyk wykrył błędy w języku oprogramowania wykorzystywanym w większości telefonów komórkowych na świecie. Dzięki nim można przechwycić informacje zapisane w komórkach.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2355628.html

TV1EU po raz kolejny opóźniła start Paneuropejski kanał mający nadawać we wszystkich językach UE nie może wystartować. Jego szefowie zapowiadają, że to już ostatnie opóźnienie. Pierwszym terminem uruchomienia TV1EU albo 1. Telewizji Europejskiej był 20 września. Jednak start przeniesiono na 16 października. Teraz Paul Hakan - prezes i założyciel stacji - zapowiada jej debiut w eterze na 31 stycznia 2005 roku.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2355754.html

Oracle wygrywa? Komisja Europejska zgodzi się dziś na przejęcie amerykańskiej firmy informatycznej PeopleSoft przez konkurencyjny koncern Oracle - twierdzą agencje AFP i Reuters powołujące się na nieoficjalne przecieki.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2355749.html

WARSAW BUSINESS JOURNAL

Goodbye telephoneDomestic Internet portal O2.pl is about to launch the first voice-over-broadband service in Poland that can make calls to fixed-line phones, and it's cheaper than traditional fixed-line. So how soon before big guns like Telekomunikacja Polska and Netia will follow suit?

http://www.wbj.com.pl/?command=article&id=24385&type=wbj

Market changes, IT remainsOne of Poland's leading IT integrators, Softbank, says it is planning to switch its focus from the banking sector, where most of the institutions have finished building their systems, to the public sector. They see the thousands of state and local government systems that need to be developed to comply with EU guidelines as a potential gold mine.

http://www.wbj.com.pl/?command=article&id=24394&type=wbj

The (Leif) Ericsson of 3GSwedish phone maker Ericsson sends whacky salesman to Warsaw to demonstrate the evolution from 1876 trumpet phone to mobile 3G handset.

http://www.wbj.com.pl/?command=article&id=24404&type=wbj