Wtorkowy Przegląd Prasy

Dobre prognozy dla Wasko i Hogi. Elektrim Telekomunikacja potrzebuje od zaraz 240 mln zł. Prokom podpisał aneks z Aleksandrem Leszem. Skarb Państwa szuka 800 mln zł. Fiskus nie odpuszcza Optimusowi. Jeszcze jeden chętny na Telmax. Firma Simple jest przekonana o nieuchronnej konsolidacji branży.

PARKIET

Hoga.pl sprzeda więcej

Większa, niż oczekiwano, sprzedaż usług pozwoliła Hodze na podwyższenie o 21 proc. prognozy przychodów na 2003 r. (s. 4)

Gra o El-Net toczy się dalej

Nikt nie uzyskał wyłączności na negocjacje w sprawie zakupu El-Netu, operatora telefonii stacjonarnej należącego do Elektrimu Telekomunikacja. (s. 5)

Transakcja nie jest zagrożona

Do 6 lutego 2004 r. przedłużony został termin, w którym Prokom może odkupić akcje Softbanku od Aleksandra Lesza. Zdaniem specjalistów, przesunięcie operacji nie ma wpływu na sytuację i wycenę obu spółek. (s. 6)

Trzeba sprzedać Telekomunikację

Ministerstwo Skarbu Państwa najprawdopodobniej będzie zmuszone do sprzedaży w tym roku akcji Telekomunikacji Polskiej. To najłatwiejszy sposób pozyskania 800 mln zł, których brakuje do realizacji planów prywatyzacyjnych. (s. 7)

PULS BIZNESU

To jeszcze nie koniec

Resort finansów zastanawia się nad skierowaniem do Sądu Najwyższego rewizji od orzeczenia NSA, które oczyściło Optimusa. (s. 2, 4-5)

Wiele hałasu o Telmax

Po Spinie i ComputerLandzie o przejęcie Telmaxu stara się Ster-Projekt. (s. 10)

Simple też czeka na przejęcie

Wchłonięcie przez dużą grupę informatyczną to najbardziej realny scenariusz dla Simple. Rozmowy już trwają. (s. 12)