Wtorkowy Przegląd Prasy

PKO BP zapłaci za konto Inteligo prawdopodobnie 90 mln zł. Rząd może wycofać się z projektu zmiany Prawa telekomunikacyjnego w części obligującej operatorów do rejestracji obecnych i przyszłych użytkowników usług przedpłaconych.

PRAWO I GOSPODARKA

Obligatariusze składają ofertę na ETObligatariusze chcą złożyć Elektrimowi ofertę odkupienia pakietu 49% akcji Elektrimu Telekomunikacji za 350 mln EUR. W ich imieniu propozycję przedstawił Elliott Advisors. Prezes Radziwiłł powiedział, że zarząd natychmiast przystąpi do negocjacji z obligatariuszami; z kolei rada nadzorcza chce, aby zarząd wynegocjował nieco wyższą kwotę. (s. 1)

e-Goverment w natarciuWczoraj odbyło się w Sejmie seminarium „e-Goverment w Polsce – teraźniejszość i przyszłość”. Seminarium z udziałem kilkuset uczestników z Polski i zagranicy zostało zorganizowane przez Poselski Zespół ds. Społeczeństwa Informacyjnego. Celem spotkania miało być m.in. ustalenie na jakim etapie znajduje się Polska we wdrażaniu unowocześnień w relacjach władzy z obywatelem. (s. 8)

Pre-paidy może bez zmianZ nieoficjalnych informacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że rząd może wycofać się z projektów nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego obligujących operatorów do rejestracji obecnych i przyszłych klientów usług bezabonamentowych. (s. 8)

PARKIET

Najwyższe obroty, najniższy kursDziś Ster-Projekt ma przedstawić strategię na lata 2002 – 2005. Podczas wczorajszej sesji giełdowej w oczekiwaniu na te informacje kurs spółki osiągnął roczne minimum przy rekordowo wysokich obrotach. (s. 2)

Hutchinson 3G stawia na UMTSWiadomo już, że nikt poza operatorem z Hongkongu nie uruchomi w br. usług telefonii 3G w Europie. Jeszcze w tym roku Hutchinson zamierza uruchomić usługi w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Szwecji (ponadto w Australii i Hongkongu). (s. 9)

PULS BIZNESU

URTiP zdecyduje o karze dla TP S.A.Do końca września URTiP zadecyduje o nałożeniu na TP S.A. kary w wysokości do 3% przychodów za niewykonanie decyzji Regulatora w sprawie zmiany warunków współpracy TP S.A. z Netią Telekom Lublin. Prezes Graboś zaznaczył, ze kara nie sięgnie raczeej maksymalnego wymiaru (450 mln zł). (s. 3)

PKO BP daje za Inteligo 90 mln złWedług informacji PB, około 90 mln zł będzie kosztować PKO BP przejęcie od niemieckiego Bankgeselscheft Berlin AG konta Inteligo. Z BGB Polska wydzielony zostanie departament detaliczny i to on wraz z Inteligo zostanie przeniesiony do PKO BP. PKO BP wygrał rywalizację m.in. z BRE Bankiem obiecując m.in. zachowanie marki. (s. 5)