Wtorkowy Przegląd Prasy

Vivendi Universal wydzieli i sprzeda płatną telewizję Canal Plus; transakcja obejmie także polskie przedstawicielstwo.

PARKIET

Zmiany w Interia.pl

WZA Interii przyjęło rezygnację Ivo Makówki z funkcji członka zarządu. Zastąpił go Jacek Pasławski, od 1999 roku związany z ComArchem. W Interii J.Pasławski był dotychczas dyrektorem sprzedaży produktów reklamowych. W tej funkcji zastąpi go Tomasz Kozarzewski, wcześniej pracujący m.in. w AdSerwer. (s. 4)

Winna stagnacja w reklamie

Załamanie rynku reklamy internetowej to według Parkietu jeden z głównych powodów słabych tegorocznych wyników Getina SP. W wyniku stagnacji na rynku spółka traci co miesiąc z tego tytułu ok. 20 tys. zł. W II kw. br. strata Getina wyniosła 1,2 mln zł, a narastająco po pierwszym półroczu 2,6 mln zł. (s. 5)

Sypie się reszta lewarów

Każda sesja oznacza obecnie co najmniej kilkunastoprocentową przecenę Szeptela. Dotychczas sprzedawane były głównie akcje należące, według informacji Parkietu, do Piotra Rebełka, byłego przewodniczącego rady nadzorczej Szeptela. Obecnie akcje należące do innych znaczących inwestorów sprzedają banki-kredytodawcy w związku ze spadkiem wartości zabezpieczenia kredytu. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

WorldCom zbankrutował

WorldCom został największym w historii USA bankrutem. We wniosku o upadłość firma wyceniła swoje aktywa na 107 mld USD, a długi na 41 mld USD. Upadłość nie oznacza zaprzestania działaności telekomu, który obsługuje ponad 20 mln klientów. (s. 5)

Vivendi: komu Canal+

Vivendi Universal wydzieli i następnie sprzeda Canal Plus. Sprzedaż największej płatnej telewizji w Europie obejmie także przedstawicielstwa w Hiszpani, Belgii i Polsce. (s. 9)

PULS BIZNESU

Kataster pochłonie co najmniej 1,6 mld USD

Centralna ewidencja gruntów i nieruchomości będzie kosztować minimum 1,6 mld zł, z czego nawet połowę może sfinansować UE. Firmy informatyczne już rozpoczęły walkę o kontrakty. (s. 7)