Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Qumak zbuduje data center za 70 mln zł... Allegro ma nowych rywali... Skype zadebiutuje na giełdzie... Na światowym rynku IT widoczny jest trend wzrostowy... Rekordowa licytacja unikalnej domeny Gmail.pl... YouTube zaczyna sprzedaż reklam w Rosji... Rezerwacja Info-TV-FM na 99 proc. bezpieczna... Cztery lata za samowolę administratora sieci San Francisco... Ameryka Płn. będzie największym rynkiem e-booków...

COMPUTERWORLD

IDC: Wydatki na IT rosną, ale z optymizmem ostrożnieZdaniem analityków na światowym rynku IT coraz silniej widoczny jest trend wzrostowy. Niezależnie od tego ryzyko ponownego załamania pozostaje relatywnie wysokie.

http://p1.idg.pl/r/921bc

Cztery lata za samowolę administratora sieci San FranciscoAmerykański sąd na karę czterech lat pozbawienia wolności skazał administratora sieci miejskiej San Francisco, który w 2008 roku samowolnie przejął kontrolę nad infrastrukturą teleinformatyczną miasta. Niewykluczone jednak, że skazany będzie musiał również opłacić szacowane na 900 tys. USD koszty przywrócenia pełnej kontroli administracyjnej.

http://p1.idg.pl/r/e009f

Rynek pracy: branża IT chce zatrudniać, ale nie ma kogoMimo stosunkowo dużego nasycenia rynku chętnymi do pracy, pracodawcy narzekają na niewystarczającą ilość kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem. A jak wynika z badania "Global Snapshot", przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Antal International, 68 proc. polskich pracodawców planuje w III kwartale 2010 roku zatrudnienie specjalistów z obszaru IT.

http://p1.idg.pl/r/0a54c

RZECZPOSPOLITA

Ameryka Płn. będzie największym rynkiem e-bookówMłody rynek elektronicznych książek szybki rozwój czeka w ciągu najbliższych kilku lat, zwłaszcza w Ameryce Północnej oraz w rejonie Azji i Pacyfiku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,520364_Ameryka_Pln__bedzie_najwiekszym_rynkiem_e_bookow.html

Skype zadebiutuje na giełdzieGigant telefonii internetowej złożył w amerykańskiej Securities and Exchange Commission wniosek o dopuszczenie do obrotu giełdowego.

http://www.rp.pl/artykul/9211,520172_Skype_zadebiutuje_na_gieldzie.html

Rezerwacja Info-TV-FM na 99 proc. bezpiecznaW drugiej połowie czerwca uprawomocnił się wyrok WSA, oddalający skargę spółki Mobile TV na decyzję UKE o przyznaniu rezerwacji częstotliwości telewizji mobilnej DVB-H spółce Info-TV-FM.

http://www.rp.pl/artykul/9211,520202_Rezerwacja_czestotliwosci_Info_TV_FM_bezpieczna_na_99_proc__.html

GAZETA PRAWNA

Allegro ma nowych rywali. Konkurencja daje prowizjeWalka na rynku internetowego handlu staje się coraz bardziej zażarta. W sieci pojawiają się kolejne serwisy oferujące tanie zakupy i zwracające część kosztów zakupów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/441950,allegro_ma_nowych_rywali_konkurencja_daje_prowizje.html

Rekordowa licytacja unikalnej domeny Gmail.plDomena Gmail.pl, o którą kilka lat temu procesował się Google, została wystawiona na aukcji na Allegro i w ciągu ledwie dwóch dni osiągnęła cenę ponad 50 tys. zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/441942,rekordowa_licytacja_unikalnej_domeny_gmail_pl.html

WYBORCZA.BIZ

YouTube zaczyna sprzedaż reklam w RosjiGoogle uruchomił sprzedaż reklam w formacie wideo na swoim serwisie YouTube w Rosji.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8231526,YouTube_zaczyna_sprzedaz_reklam_w_Rosji.html

PULS BIZNESU

Pomysły na e - biznes podane na tacyPrzedsiębiorcy, którzy chcą sięgnąć po dotacje z UE, dostali skarbnicę pomysłów na elektroniczny biznes. Raport PARP pomoże e-biznesmenom zweryfikować projekty.

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/10/Pomysly_na_e_-_biznes_podane_na_tacy

PARKIET

Qumak: data center pochłonie 70 mln złSpółka informatyczna, jak twierdzi jej prezes, zrezygnowała z dużych przejęć. Skupi się na rozwoju organicznym.

http://www.parkiet.com/artykul/956953_Qumak__data_center_pochlonie_70_mln_zl.html