Wtorkowy Przegląd Prasy

KGHM sprzeda Dialog za dwa lata... 1 lipca ruszają elektroniczne zgłoszenia celne... Zaczyna się boom na panele dotykowe... Cisco kontra HP - walka o prymat na rynku sieci... Augmented reality ma się rozwijać dzięki smart fonom... Sądy wciąż bez e-protokołów... Ministerstwo Gospodarki uruchamia nowy portal internetowy... IBM i Google najbardziej przyjazne gejom i lesbijkom...

COMPUTERWORLD

Sieć może potwierdzić autentyczność nagrańW laboratorium kryminalistycznym Metropolitalnej Policji w Penge, niedaleko Londynu, opracowano technikę analizy częstotliwości sieci energetycznej (ENF, ang. electrical network frequency analysis), która umożliwia określenie czasu nagrania na podstawie fluktuacji sygnału sieci zasilającej.

http://p1.idg.pl/r/813e0

Augmented reality ma się rozwijać dzięki smartfonomFirma Layar zajmująca się poszerzoną rzeczywistością (ang. augmented reality) obchodzi pierwszą rocznicę powstania. W planach jest uczynienie tego medium łatwiejszym w użyciu.

http://p1.idg.pl/r/9f592

UPC wykorzystuje energię odnawialną w celu ograniczenia emisji CO2Operator dołączył do grona firm dbających o ochronę środowiska i w ramach programu Climate Challenge rozpoczął instalacje paneli słonecznych w wybranych biurach, w celu obniżenia emisji CO2. Pierwsze panele słoneczne zainstalowane zostały w Szczecinie, Katowicach i Warszawie.

http://p1.idg.pl/r/871de

TED: A.J. Jacobs - człowiek, który przez rok żył zgodnie z BibliąJacobs opowiedział na konferencji TED o tym, jak przez rok żył dokładnie przestrzegając zaleceń Biblii. Nie tylko nie kradł i nie zabijał, ale również... kamieniował cudzołożników!

http://p1.idg.pl/r/d0ffb

*****

Jak na kryzys zareagowały sektory administracja, służba zdrowia, bankowość i finanse, utilities, przemysł, handel i usługi? Jak zmieniło się w tych branżach podejście do inwestycji? Jakie projekty planują szefowie IT? W tegorocznym raporcie Computerworld TOP200 znajdziesz odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących rynku IT. http://www.top200.computerworld.pl/10/

******

RZECZPOSPOLITA

Zgłoszenia celne po nowemuOd 1 lipca 2010 r. każdy zainteresowany (przedsiębiorca lub osoba fizyczna) będzie mógł sam lub za pośrednictwem przedstawicieli składać zgłoszenia elektroniczne podpisane kluczem do bezpiecznej transmisji danych.

http://www.rp.pl/artykul/6,493949_Zgloszenia_celne_po_nowemu.html

IBM i Google najbardziej przyjazne gejom i lesbijkomTrzy korporacje z sektora nowych technologii IBM, Google i Cisco Systems zdobyły najwięcej punktów w światowym rankingu firm najbardziej przyjaznych mniejszościom seksualnym.

http://www.rp.pl/artykul/9,493973_Firmy_przyjazne_gejom_i_lesbijkom.html

KGHM sprzeda Dialog za dwa lataMiedziowy koncern zakłada, że wpływy ze sprzedaży akcji Telefonii Dialog zanotuje dopiero w 2012 roku - wynika z informacji "Rz".

http://www.rp.pl/artykul/9211,494193_KGHM_sprzeda_Dialog_za_dwa_lata.html

Zaczyna się boom na panele dotykoweDo 2013 r. rynek będzie rósł średnio w tempie 30 proc., by osiągnąć wartość 7,4 mld dol. Wtedy zostanie też sprzedanych niemal 800 mln sztuk paneli dotykowych, ponad 91 proc. więcej niż w tym roku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,494161_Zaczyna_sie_boom_na_panele_dotykowe_.html

GAZETA PRAWNA

Sądy wciąż bez e-protokołówTylko nieliczne rozprawy cywilne po 1 lipca będą nagrywane przez kamery i mikrofony. Większość z 4 tys. sal sądowych nie jest dostosowana do rejestracji dźwięku. Sędziowie domagają się automatycznej transkrypcji e-protokołów na stenogram.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/428523,sady_wciaz_bez_e_protokolow.html

Koniec darmowego czytania gazetBranża wydawnicza na całym świecie i w Polsce testuje

i szuka skutecznych sposobów na sprzedaż swoich treści czytelnikom w cyfrowym świecie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/428555,koniec_darmowego_czytania_gazet.html

Ministerstwo Gospodarki uruchamia nowy portal internetowyO tym, co dzieje się w polskiej gospodarce z perspektywy resortu, będzie można się dowiedzieć nie tylko po polsku, ale w sześciu innych językach. Umożliwi to nowy portal internetowy Ministerstwa Gospodarki. Jego rozwiązania opierają się na systemie, jaki funkcjonuje na stronie Białego Domu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/428403,ministerstwo_gospodarki_uruchamia_nowy_portal_internetowy.html

GAZETA WYBORCZA

Cyfrowy prezydent - jak przeciętny internautaKomorowskiemu marzy się polska Nokia, Kaczyński woli szukać szans polskich firm w niszach. Co kandydaci na prezydenta planują w sprawie internetu i branży IT, z jakich nowoczesnych technologii korzystają - sprawdziła Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8013893,Cyfrowy_prezydent___jak_przecietny_internauta.html

NetWorld

Cisco kontra HP - walka o prymat na rynku sieciCisco od ponad 20 lat niepodzielnie panuje na rynku rozwiązań sieciowych dla firm (ze szczególnym wskazaniem na routery i przełączniki) i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja ta mogła się szybko zmienić. Jednakże ostatnio pozycja Cisco na tym rynku uległa osłabieniu, do czego przyczyniła się firma HP, oferując wiele produktów klasy "enterprise" rywalizujących z podobnymi rozwiązaniami Cisco.

http://p1.idg.pl/r/b160b

Przegapili dziuręZespół pracujący nad popularnym IRC UnrealIRCd przez pół roku nie zauważył, że wystawiona od pół roku paczka z kodem źródłowym zawiera konia trojańskiego.

http://p1.idg.pl/r/7c197

Serwer z 512 procesorami AtomKalifornijska firma SeaMicro opracowała serwer z 512 procesorami Atom. Każdy umieszczono na miniaturowej płycie głównej o rozmiarze karty kredytowej. Specjalna magistrala danych serwera SM10000 obsługująca płyty główne - ma przepustowość 1,28 Tb/s.

http://p1.idg.pl/r/201bc