Wtorkowy Przegląd Prasy

Play stosował niedozwolone zapisy w umowach z abonentami... Dell weźmie miliony rządowej pomocy mimo, że sprzedaje fabrykę... Apple liderem rynku komórek w USA... BZ WBK i mBank wprowadzą system Bilix... Prezes Asseco Poland zainkasował 1,2 mln zł... Rośnie sprzedaż telefonów komórkowych... Firmy dostaną więcej pieniędzy na badania naukowe... Jacy są polscy użytkownicy Internetu... Wyłączono ostatni komputer Odra w Polsce...

COMPUTERWORLD

Megaustawa, która ma ułatwić dostęp do Internetu

Operatorzy, UKE i rząd doszli do wniosku, że bariery inwestycyjne hamujące rozwój sieci w Polsce mają charakter biurokratyczny. Ich pokonaniu ma posłużyć ustawa o wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/587a7

Wyłączono ostatni komputer Odra w Polsce!

30 kwietnia br. o godz. 22.00, w Ośrodku Informatyki w Lublinie Oddziale Spółki PKP, zakończyła się eksploatacja ostatniego komputerowego systemu teleprzetwarzania, funkcjonującego na bazie procesorów Odra 1305.

http://p1.idg.pl/r/b7624

HP otwiera sklep z aplikacjami

Koncern HP uruchomił Download Store - czyli internetowy sklep z oprogramowaniem. Serwis na razie oferuje ok. 200 pozycji - ale przedstawiciele HP zapowiadają, że jego oferta będzie stopniowo rozszerzana.

http://p1.idg.pl/r/5aeb4

Firmy stawiają na SaaS

Ponad 95% firm ankietowanych przez Gartnera zamierza w najbliższym czasie zwiększyć lub utrzymać na dotychczasowym poziomie korzystanie z aplikacji oferowanych w formie usług (software as a service - SaaS).

http://p1.idg.pl/r/8e205

***Promocja***

TOP200: Cała prawda o rynku IT

Kto zyska? Kto stracił? Kiedy odżyje rynek? Na te oraz na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w raporcie Computerworld TOP200. Raport przedstawia szczegółowy obraz polskiego rynku informatycznego i telekomunikacyjnego.

http://www.idg1.top200.computerworld.pl

***

RZECZPOSPOLITA

Kto kocha Internet bez kabla

"Miłośnik", "obyty" lub "bierny" - na trzy typy można podzielić polskich użytkowników internetu bez kabla. Wnioski takie przynoszą najnowsze badania stołecznej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

http://www.rp.pl/artykul/469804_Kto_kocha_Internet_bez_kabla_.html

Apple liderem rynku komórek w USA

Apple, kalifornijski producent komputerów i gadżetów elektronicznych, zdetronizował Motorolę w liczbie sprzedanych komórek na rynku amerykańskim. Światowym liderem pozostaje Nokia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,469544_Apple_liderem_rynku_komorek_w_USA.html

GAZETA PRAWNA

Fundusze unijne: Firmy dostaną więcej pieniędzy na badania naukowe

Koniec fikcji w staraniach o dotacje z działania 1.4-4.1. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozdziela unijne dotacje na badania naukowe od wsparcia na inwestycje.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/418282,fundusze_unijne_firmy_dostana_wiecej_pieniedzy_na_badania_naukowe.html

BZ WBK i mBank wprowadzą system Bilix

Do końca roku do systemu elektronicznych faktur przyłączą się kolejni wystawcy, w tym także jeden z operatorów komórkowych. Być może to przyczyni się do upowszechnienia tego systemu w Polsce.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/418279,bz_wbk_i_mbank_wprowadza_system_bilix.html

Play stosował niedozwolone zapisy w umowach z abonentami

P4, operator sieci Play, stosował niedozwolone zapisy w umowach z abonentami. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedopuszczalne m.in. natychmiastowe rozwiązanie umowy w przypadku zalegania z płatnościami - poinformował UOKiK.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/417904,play_stosowal_niedozwolone_zapisy_w_umowach_z_abonentami.html

PULS BIZNESU

Rośnie sprzedaż telefonów komórkowych

Prawie 300 mln telefonów komórkowych sprzedano na świecie w I kwartale 2010 roku, czyli o 21,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

http://www.pb.pl/a/2010/05/01/Rosnie_sprzedaz_telefonow_komorkowych

PARKIET

Asseco Poland: Prezes zainkasował 1,2 mln zł

Adam Góral, prezes Asseco Poland, zgodnie z obietnicą pozbył się praw poboru do nowych akcji serii I. Sprzedając instrumenty w pakietówkach zainkasował 1,2 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/923065_Asseco_Poland__Prezes_zainkasowal_1_2_mln_zl.html

GAZETA WYBRCZA

Dell sprzedaje fabrykę. Mimo to weźmie miliony rządowej pomocy

Za kilka tygodni amerykański Dell opuści Łódź i przekaże swą fabrykę Tajwańczykom. Nie przeszkodzi mu to jednak we wzięciu dziesiątków milionów rządowej pomocy, które obiecano mu za zainwestowanie w Polsce.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7839862,Dell_sprzedaje_fabryke__Mimo_to_wezmie_miliony_rzadowej.html

NetWorld

Nowości zarządzania na Microsoft Management Summit

Podczas imprezy Microsoft Management Summit 2010, Microsoft i dostawcy niezależni zademonstrowali szeroka gamę nowych lub uaktualnionych produktów z dziedziny zarządzania. Podajemy kilka przykładów produktów już dostępnych lub mających pojawić się w najbliższym czasie, przeznaczonych do zarządzania Windows i innym oprogramowaniem Microsoftu.

http://p1.idg.pl/r/e0c8d

Zadzwoń klikając w wizytówkę

Wizytówki nadrukowane na specjalnych płytkach CD są obecne na rynku już od dawna. Prócz danych teleadresowych można na nich umieszczać np. prezentacje, oferty, itp. Firma Activis zaproponowała usługę VoiceLink pozwalającą na zestawienie połączenia głosowego z osobą, której dane widnieją na wizytówce, bezpośrednio z komputera wyposażonego w mikrofon i głośniki.

http://p1.idg.pl/r/31a1d