Wtorkowy Przegląd Prasy

TP uzgodniła szczegóły inwestycji... Asseco wciąż szuka pieniędzy na przejęcia... Netia odpowiedziała na obniżkę cen Internetu TP... Powszechnie będziemy płacić kartami bez podpisu i PIN-u... Firmy chętniej sięgają po pirackie oprogramowanie... Rafał Juszczak trafił do Prokomu...

COMPUTERWORLD

Outsourcing: wstydliwy tematNiewiele firm chce mówić o swoich doświadczeniach z dostawcami usług outsourcingowych. A mitów i problemów nie brakuje.

http://p1.idg.pl/r/f2a4d

Sprawdź, ile zarabiają informatycy w PolsceJak wynika z najnowszego raportu firmy Sedlak & Sedlak, przeciętny programista zarabiał w 2009 r. 5000 zł. Najbardziej cenieni byli jednak znający język Perl, VisualBasic, Java/J2EE, C/C++ i Python.

http://p1.idg.pl/r/8b30b

Firmy oszczędzają na testach oprogramowaniaNiemal połowa firm realizujących prace programistyczne stara się oszczędzać na testach aplikacji, co nie pozostaje bez wpływu na jakość prowadzonych analiz. Jedna na dziesięć firm uznaje ten etap produkcji oprogramowania za całkowicie zbędny.

http://p1.idg.pl/r/d3991

5 najlepszych certyfikatów IT na rok 2010Posiadanie certyfikatów, poświadczających, iż właściciel posiada wiedzę z wybranej dziedziny, zawsze były czymś, czym warto pochwalić się podczas aplikowania o atrakcyjną posadę. O ile jednak do niedawna szczególnie cenione były certyfikaty dotyczące dość szerokich kompetencji, to ostatnio - wraz z końcem kryzysu i wzrostem zapotrzebowania na specjalistów - zdecydowanie zwiększyło się znaczenie wąskich specjalizacji.

http://p1.idg.pl/r/0eb06

RZECZPOSPOLITA

TP uzgodniła szczegóły inwestycjiUrząd Komunikacji Elektronicznej ujawnił szczegóły porozumienia o realizacji inwestycji Telekomunikacji Polskiej.

http://www.rp.pl/artykul/5,464225.html

Asseco wciąż szuka pieniędzy na przejęciaSpółka zaoferuje inwestorom 3,87 mln akcji po 54 zł za sztukę.

http://www.rp.pl/artykul/5,464226.html

GAZETA PRAWNA

Powszechnie będziemy płacić kartami bez podpisu i PIN-uTechnologia płatności bezstykowych szturmem zdobywa rynek - jeszcze w tym roku karty takie zaoferuje PKO BP i prawdopodobnie Pekao. W najbliższych tygodniach rozwiązanie to pojawi się w Milennium Banku i Deutsche Banku PBC.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/414968,powszechnie_bedziemy_placic_kartami_bez_podpisu_i_pin_u.html

Internet coraz tańszy. Netia rusza z promocjamiNetia odpowiedziała na obniżkę cen TP - wprowadziła wczoraj do oferty dwie nowe prędkości dostępu do sieci: 10 i 20 Mb/s. Obie opcje można dostać w promocyjnej cenie 69 zł przy kontrakcie na dwa lata.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/414965,internet_coraz_tanszy_netia_rusza_z_promocjami.html

PULS BIZNESU

Rafał Juszczak trafił do ProkomuRafał Juszczak trafił do Prokomu - dowiedział się "PB".

http://kariera.pb.pl/2074850,25464,rafal-juszczak-trafil-do-prokomu?ref=col3

PARKIET

Firmy chętniej sięgają po pirackie oprogramowanieAż 281 przypadków używania nielegalnego oprogramowania przez firmy wykryto w 2009 r. W porównaniu z wcześniejszym rokiem wskaźnik wzrósł o 6,5 proc. Podmioty zapłaciły łącznie 821 tys. zł kar.

http://www.parkiet.com/artykul/918937_Firmy_chetniej_siegaja_po_pirackie_oprogramowanie.html

NetWorld

Citrix udostępnia Xen 4.0Xen.org, wchodząca w skład firmy Citrix, udostępniła nową wersję hypervisora open source Xen.

http://p1.idg.pl/r/9dcc3

Alcatel-Lucent Bell Labs prezentuje nowe technologie transmisji optycznejAlcatel-Lucent poinformował, że uczeni z jej jednostki badawczej Bell Labs opracowali szereg nowych technologii optycznych. Zaprezentowane innowacje obejmują zastosowania techniki modulacji wyższego rzędu, algorytmów wieloetapowych oraz zwiększonej sprawności spektralnej do transmisji ze znacznie większą przepływnością i na większe odległości.

http://p1.idg.pl/r/6162d

Symantec unifikuje zarządzanie bezpieczeństwem w przedsiębiorstwieFirma zapowiedział unifikację zarządzania informacjami związanymi z bezpieczeństwem, obejmującą punkty końcowe, bramy i serwery w przedsiębiorstwie. Unifikacja ta ma pojawić się w nowych wydaniach Symantec Protection Suite, które planowane są na lato br.

http://p1.idg.pl/r/511ce