Wtorkowy Przegląd Prasy

38,5 mln zł odszkodowania dla MCI... 1,2 mld zł dotacji dla dużych firm... Sieci komórkowe postawią na więcej darmowych rozmów... Firmy nie muszą trzymać papierowych kopii faktur... Nowe możliwości zarządzania smartfonami w przedsiębiorstwie... W 2010 r. uważajmy na scareware... 25 lat domeny .com...

COMPUTERWORLD

Wdrożenie na opak

Czyli trochę śmiesznie, trochę strasznie. Poradnik dla nielubiących chodzić utartymi ścieżkami.

http://p1.idg.pl/r/a1453

Nowe narzędzie dla programistów internetowych

Dotychczas, każda kolejna wersja Visual Studio wnosiła bardzo dużo nowości. Podobnie jest i w przypadku najnowszej odsłony, Visual Studio 2010.

http://p1.idg.pl/r/65874

Nowe możliwości zarządzania smartfonami w przedsiębiorstwie

Skokowy wzrost liczby smartfonów w przedsiębiorstwach jest poważnym zmartwieniem działów IT. Pojawiły się jednak narzędzia, które pomagają uporać się z problemem nagłego przyrostu tych urządzeń.

http://p1.idg.pl/r/18f8d

e-Przetargi: bądź na bieżąco

Kto zamówił właśnie 600 komputerów, 140 drukarek, wdrożenie systemu ERP, szkolenie z aplikacji biurowych czy też dostawę pełnego systemu monitorowania GPS dla 120 samochodów? Dowiesz się tego z nowego działu w Computerworld: e-Przetargi.

http://p1.idg.pl/r/dd9de

Wyciśnij więcej z IT

Superserwer czeka na zwycięzcę. Termin przyjmowania zgłoszeń w konkursie dla firm przedłużyliśmy do 21 marca br.

http://p1.idg.pl/r/2847a

RZECZPOSPOLITA

Firmy nie muszą trzymać papierowych kopii faktur

Wystarczy tylko elektroniczna wersja dokumentu. Koniec dodatkowych kosztów dla przedsiębiorców. Podatnik sam zdecyduje o formie przechowywania.

http://www.rp.pl/artykul/6,447585_Niepotrzebne_papierowe_kopie_faktur.html

38,5 mln zł odszkodowania dla MCI

MCI Management dostanie od Skarbu Państwa milionowe odszkodowanie za straty spowodowane doprowadzeniem do upadłości spółki komputerowej JTT.

http://www.rp.pl/artykul/9211,447406_38_5_mln_zl_odszkodowania_dla_MCI.html

GAZETA PRAWNA

Fundusze unijne: 1,2 mld zł dotacji dla dużych firm

W tym tygodniu resort gospodarki ogłosi konkurs na unijne dotacje dla dużych firm - dowiedział się DGP. Po te pieniądze staną w kolejce zagraniczni inwestorzy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/406255,fundusze_unijne_1_2_mld_zl_dotacji_dla_duzych_firm.html

Sieci komórkowe postawią na więcej darmowych rozmów

Operator komórkowy Play wprowadza od dziś nielimitowane, darmowe rozmowy do wszystkich numerów w ramach swojej sieci dla klientów abonamentowych. Konkurenci - prędzej czy później - odpowiedzą tym samym.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/406254,sieci_komorkowe_postawia_na_wiecej_darmowych_rozmow.html

NetWorld

WiMAX w cieniu LTE?

Radiowy dostęp szerokopasmowy stał się faktem i - jak mówią prognozy - będzie zwiększał swój udział w rynku telekomunikacyjnym do 50% w najbliższych 5 latach. Takiemu rozwojowi sprzyjają powszechnie wdrażane technologie komórkowe HSPA i HSPA+, stosowane w terminalach przenośnych, modemach, komórkach, notebookach i netbookach, a także wchodzące na rynek technologie czwartej generacji klasy WiMAX i LTE, pozwalające uzyskiwać szybkość dosyłową 1 Gb/s.

http://p1.idg.pl/r/98385

25 lat domeny .com

Ćwierć wieku temu, dokładnie 15. marca 1985 roku zarejestrowano Symbolics.com pierwszą domenę .com w Internecie. Zrobił to producent komputerów z Cambridge w Massachusetts. Obecnie pod tym adresem znajduje się blog o charakterze biznesowym.

http://p1.idg.pl/r/eed22

W 2010 r. uważajmy na scareware

Twórcy oprogramowania typu scareware mogą zarobić w 2010 r. nawet 300 milionów dolarów - ostrzega McAfee. Zdaniem firmy antywirusowej nawet najbardziej zaawansowani użytkownicy komputerów są podatni na takie oszustwa.

http://p1.idg.pl/r/c159a