Wtorkowy Przegląd Prasy

Ciemne chmury nad PESEL2... Sąd zdecydował o likwidacji Techmexu... Boom na mobilny Internet... Cyfrowy Polsat obniża stawki za internet... Brytyjskie wydawnictwo pobiera opłaty za treści w Internecie... Badania i rozwój nie są możliwe bez państwa... Instytut Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów do sprzedaży...

COMPUTERWORLD

Bogate możliwości rozwoju

Rozwiązania należące do rodziny Rich Internet Applications (RIA) wcześniej czy później pojawią się w większości organizacji. Dzisiaj dominują głównie w portalach internetowych, ale coraz częściej wykorzystywane są też w zastosowaniach biznesowych.

http://p1.idg.pl/r/c1aaa

Gartner: Software AG zyska dzięki IDS Scheer

Firma Software AG posiada już ponad 90 proc. udziałów mniejszej spółki. Transakcja przejęcia udziałów IDS Scheer może zostać zakończona jeszcze w tym roku. Według analityków firmy Gartner jej realizacja przyczyni się do znacznego wzmocnienia pozycji rynkowej SAG.

http://p1.idg.pl/r/02eee

Sąd zdecydował o likwidacji Techmexu

Działająca od 1987 r. firma przestanie istnieć. Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej podjął decyzję o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej - poinformowała PAP Anna Pawlus z sekretariatu Sądu Rejonowego w Bielsku Białej.

http://p1.idg.pl/r/7c0d5

BYWALEC

Ciemne chmury nad PESEL2

Podobno kontrolerzy z Unii Europejskiej negują "plan naprawczy" wdrożony przez MSWiA, a właściwie jego główną część, czyli zakup z wolnej ręki nowej platformy na potrzeby systemu PESEL2. Sprawdzamy to w resorcie.

http://p1.idg.pl/r/5a284

RZECZPOSPOLITA

Boom na mobilny Internet

W szybko rosnące źródło przychodów inwestują kolejne firmy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,399683_Boom_na_mobilny_Internet.html

Badania i rozwój nie są możliwe bez państwa

Gospodarki opartej na wiedzy nie da się finansować wyłącznie ze środków prywatnych - pokazują doświadczenia najbardziej innowacyjnych krajów UE.

http://www.rp.pl/artykul/9211,399664_Badania_i_rozwoj_nie_sa_mozliwe_bez_panstwa_.html

Drogi finansowania pomysłów

Firmy innowacyjne niechętnie sięgają po kredyt. Liczą na dotacje unijne. Dla wszystkich ich nie starczy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,399665_Drogi_finansowania_pomyslow.html

Inwestorzy prywatni także finansują innowacje

Dla firm potrzebujących kilku milionów złotych na rozkręcenie działalności pomocą służyć mogą aniołowie biznesu. Większe środki oferują fundusze kapitałowe.

http://www.rp.pl/artykul/9211,399660_Inwestorzy_prywatni_takze_finansuja_innowacje.html

GAZETA PRAWNA

Cyfrowy Polsat obniża stawki za internet

W przededniu wejścia na rynek kolejnego gracza - Cyfrowego Polsatu - zaostrza się walka konkurencyjna o klientów mobilnego dostępu do internetu. Operatorzy oferują korzystniejsze ceny usług nie tylko nowym klientom, ale także dotychczasowym.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/374956,cyfrowy_polsat_obniza_stawki_za_internet.html

GAZETA WYBORCZA

Johnston Press już liczy za czytanie artykułów w sieci

Brytyjskie wydawnictwo Johnston Press wprowadziło opłaty za korzystanie ze swoich treści w internecie. Czytelnicy trzech należących do niego gazet regionalnych zapłacą 5,5 euro za trzymiesięczny dostęp do wersji online tych tytułów.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7316369,Johnston_Press_juz_liczy_za_czytanie_artykulow_w_sieci.html

MSPStandard

Migracja pod kontrolą

Mając odpowiednio przygotowany plan migracji danych, zyskujemy pewność zakończenia projektu w terminie i eliminujemy ryzyko wystąpienia błędów w nowym systemie.

http://p1.idg.pl/r/8c741

ITPartner

Instytut Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów do sprzedaży

Ministerstwo Skarbu Pastwa uruchomiło procedurę sprzedaży 85% kapitału zakładowego Instytutu Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów, która zajmuje się prowadzeniem prac naukowo-badawczych, projektowych i wdrożeniowych z zakresu systemów komputerowych, systemów automatycznego sterowania, przetwarzania danych oraz systemów pomiarowych.

http://p1.idg.pl/r/f2382