Wtorkowy Przegląd Prasy

Operatorzy łączą siły w Wielkiej Brytanii... Ministerstwo Skarbu szuka chętnych na zakup udziałów TP SA... Polkomtel chce pozwać Playa... W tym roku Era stawia na głos... Comarch ma dużo pracy z restrukturyzacją SoftM... Najlepszą kartę wspólnie z operatorem komórkowym ma Polbank... Unijne granty tylko na najnowsze technologie... Będzie tańszy roaming...

COMPUTERWORLD

Klonowanie reaktywacjaKarty zbliżeniowe wykorzystywane w systemach kontroli dostępu w firmach czy rozliczania transakcji były reklamowane przez producentów jako bezpieczne. Niektóre z nich można jednak szybko i prosto skopiować - udowadniają naukowcy z Polski i Wlk. Brytanii.

http://p1.idg.pl/r/a308c

WWDC 2009 - co pokaże Apple?Już 8 czerwca użytkownicy i fani sprzętu firmy Apple będą mogli wysłuchać wystąpienia rozpoczynającego kolejną edycję dorocznej konferencji Worldwide Developer Conference. Imprezie jak zwykle towarzyszy duże zainteresowanie - od dłuższego czasu krążą w Sieci mniej lub bardziej prawdopodobne plotki o tym, jakie produkty ujrzą światło dzienne w poniedziałek.

http://p1.idg.pl/r/dd97c

Infovide-Matrix pomoże przy Spisach PowszechnychW odróżnieniu od poprzednich Spisów Powszechnych projekt PSR 2010 i NSP 2011 przewiduje, że dane będą pozyskiwane m.in. za pośrednictwem Internetu. Infovide-Matrix wesprze GUS przy realizacji projektów Powszechnego Spisu Rolnego 2010 i Narodowego Spisu Powszechnego 2011 oraz spisów próbnych. Wartość kontraktu to 8,5 mln zł brutto.

http://p1.idg.pl/r/197e3

RZECZPOSPOLITA

Operatorzy łączą siły w Wielkiej BrytaniiRecesja wymusza zmiany. Niemiecka T-Mobile może się pożegnać z brytyjskim rynkiem. Konkurencja jest za silna.

http://www.rp.pl/artykul/9211,317483_Operatorzy_lacza_sily_w_Wielkiej_Brytanii.html

Kto kupi TP od skarbu?Sprzedaż udziałów. Ministerstwo Skarbu znów chce się pozbyć akcji operatora. Chętni pilnie poszukiwani.

http://www.rp.pl/artykul/9211,317482_Kto_kupi_TP_od_skarbu_.html

UKE traci czasRozmowa z Maciejem Wituckim, prezesem Telekomunikacji Polskiej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,317475_UKE_traci_czas.html

GAZETA PRAWNA

Najlepszą kartę wspólnie z operatorem komórkowym ma PolbankNajlepszą kartę kredytową wydawaną wspólnie z operatorem telefonii komórkowej ma - zdaniem analityków - Polbank. Jednak takie karty nie cieszą się wielką popularnością wśród Polaków.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/323764,najlepsza_karte_wspolnie_z_operatorem_komorkowym_ma_polbank.html

Unijne granty tylko na najnowsze technologieDostęp do dotacji na innowacyjne projekty będzie trudniejszy. Aby dostać grant, przedsiębiorca będzie musiał wykazać się stosowaniem najnowszej światowej technologii.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/323761,unijne_granty_tylko_na_najnowsze_technologie.html

GAZETA WYBORCZA

Jak Play z Plusem1,5 tys. klientów dziennie chce rozwiązać przed terminem umowy z Polkomtelem. Operator wini za to kampanię reklamową konkurencyjnej sieci Play. I zapowiada pozew do sądu.

http://wyborcza.pl/1,75248,6702313,Jak_Play_z_Plusem.html

Będzie tańszy roamingRada UE jednomyślnie przyjęła wcześniejsze decyzje Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego dotyczące obniżenia stawek za roaming.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6702311,Bedzie_tanszy_roaming.html

PARKIET

W tym roku Era stawia na głosZmieniamy nasze plany. Do tej pory najsilniej inwestowaliśmy w sieci 3G i 4G. W tym roku skupimy się na rozbudowie pojemności sieci 2G - powiedział Klaus Hartmann, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej.

http://www.parkiet.com/artykul/26,818682_W_tym_ro_ku_Era_sta_wia_na_glos.html

Comarch ma dużo pracy z restrukturyzacją SoftMKrakowska spółka, rozczarowana zbyt wolnym tempem zmian w niemieckim SoftM, wprowadziła swojego człowieka na stanowisko prezesa tej firmy. Piotr Piątosa, nowy szef, chce zakończyć rok na plusie.

http://www.parkiet.com/artykul/26,819177_Comarch_ma_duzo_pracy_z_restrukturyzacja_SoftM.html

MSPStandard

Zakupy pod kontroląDuży potencjał usprawnień i oszczędności dla biznesu tkwi we wdrożeniu elektronicznego zatwierdzania faktur zakupu.

http://p1.idg.pl/r/6c2d9

ITPartner

Intel wstrzymuje produkcję układów WiMAXIntel poinformował swoich klientów, że wstrzymuje produkcję układów scalonych Rosedale 2, które obsługują bezprzewodowe połączenia WiMAX. Firma tłumaczy, że zdecydowała się na taki krok ze względu na globalny kryzys ekonomiczny i malejący popyt na tego rodzaju układy.

http://p1.idg.pl/r/cc5a2